Termin zakończenia rekrutacji: 2023-09-29

Druga tura rekrutacji we WSIiZ

Do 29 września br. potrwa druga tura rekrutacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wśród oferowanych kierunków są sprawdzone i znane kierunki, będące od lat wyróżnikami Uczelni, takie jak Informatyka, Zarządzanie czy Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Kandydaci na studia mogą również wybierać tegoroczne nowości: Zrównoważony rozwój w gospodarce oraz Digital Marketing.

W II turze rekrutacji we WSIiZ na studia stacjonarne oraz niestacjonarne znajduje się 18 kierunków i ścieżek kształcenia na studiach polskojęzycznych oraz 9 kierunków i ścieżek na studiach anglojęzycznych.

Pełna oferta kierunków na II turę znajduje się tutaj.

Pierwsza tura rekrutacji zakończyła się 31 lipca. Wśród studiów polskojęzycznych I stopnia największym zainteresowaniem kandydatów cieszyły się kierunki inżynierskie: Informatyka i Programowanie, a także Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Logistyka i Kosmetologia. Na studiach II stopnia kandydaci najchętniej aplikowali na Kosmetologię i Digital Marketing. W przypadku studiów anglojęzycznych na studiach I stopnia najwięcej osób wybrało Pracę socjalną/Social work (to tegoroczna nowość) i Zarządzanie lotnictwem/ Aviation Management  oraz Zarządzanie Biznesem Międzynarodowym/ International Business Management), a na studiach II stopnia – Zarządzanie/Menagement.

Dr Małgorzata Gosek, Prorektorka WSIiZ ds. Nauczania:
Rynkowa oferta i dobra jakość studiów sprawiają, że kandydaci chętnie wybierają WSIiZ. Każdy kierunek ma swoje atuty cenne w kontekście potrzeb rynku pracy. Nasz najmocniejszy kierunek to od lat Informatyka, która posiada Certyfikat Doskonałości Kształcenia od Polskiej Komisji Akredytacyjnej i jest realizowana w partnerstwie z firmą CISCO, światowym liderem w dziedzinie technologii. O jakości tej współpracy świadczy nagroda GOLDEN BRIDGE AWARD, którą WSIiZ otrzymała w tym roku jako jedna z 4 instytucji na świecie.

Kierunki medyczne: Fizjoterapia, Kosmetologia i Pielęgniarstwo dają studentom możliwość uczenia się w nowocześnie wyposażonych i ciągle rozwijanych laboratoriach (w tym roku oddajemy do użytku m.in. Laboratorium Kosmetologii Leczniczej, Centrum Symulacji Medycznej i nowe Laboratorium Fizjoterapii).

Warto także wspomnieć o specjalnych ścieżkach kształcenia – Filologii angielskiej z językiem chińskim, której studenci mogą wyjechać na obozy językowe do partnerskich uczelni w Chinach oraz o Projektowaniu gier komputerowych prowadzonych we współpracy producentem gier, firmą People Can Fly. 

W tegorocznej rekrutacji cieszy nas także uruchomienie nowości – kierunku Praca socjalna I stopnia w j. angielskim oraz studiów II stopnia o intensywnych 3-semestralnych programach. Pierwszy z nich to Digital marketing kształcący specjalistów marketingu cyfrowego, drugi – Zrównoważony rozwój w gospodarce, odpowiadający na potrzeby zielonej transformacji biznesu, która według prognoz wygeneruje do 2030 roku w Unii Europejskiej 24 mln miejsc pracy dla specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju. Uruchamianie nowych kierunków, odpowiadających na te potrzeby sektorów rynku pracy, które dopiero zaczynają się rozwijać, jest zawsze wyzwaniem. Wiąże się z budowaniem świadomości kandydatów i wskazywaniem możliwości rozwoju w nowych obszarach, ale nie boimy się takich wyzwań. Chcemy kształcić kadry, które będą zmieniać teraźniejszość i budować przyszłość. 

Magda Louis, Dyrektor ds. Współpracy i Rekrutacji Międzynarodowej:

Obecnie 25% studentów WSIiZ stanowią obcokrajowcy, którzy z roku na rok coraz chętniej i coraz liczniej wybierają naszą uczelnię ze względu na ofertę edukacyjną, a także ze względu na doświadczenie, jakie WSIiZ ma jeśli chodzi o kształcenie w języku angielskim. Studenci to doceniają, posyłają w świat dobrą opinię i przyciągają następnych. Umiędzynarodowienie to długi i skomplikowany proces, wyzwanie dla wielu polskich uczelni, które mimo wysiłków są wciąż w tyle jeśli chodzi o inne kraje europejskie, niemniej jednak, wyścig trwa. Pod względem umiędzynarodowienia WSIiZ znajduje się w czołówce uczelni w Polsce. Nie będzie dużej przesady, jeśli powiem, że przyjeżdżają do nas studenci z całego świata, nawet z tak odległych miejsc jak Brazylia czy Australia. Rzeszów stal się miastem międzynarodowym, to już jest fakt i WSIiZ się do tego przyczyniła w znaczącym stopniu.

data ostatniej modyfikacji: 2023-08-21 10:39:59
 
Polityka Prywatności