Znajdź nas na    

Zarządzanie w turystyce przygodowo-ekstremalnej - nowe studia podyplomowe w Gallusie!

Absolwent studiów podyplomowych „Zarządzanie w turystyce przygodowo-ekstremalnej” (ZwTP-E) zdobędzie podstawy wiedzy o turystyce przygodowo-ekstremalnej (TPE) w aspektach: kulturowym, społecznym (socjologicznym), psychologicznym, zdrowotnym, ekologicznym, gospodarczo-ekonomicznym i in.

Wiedza ta obejmuje praktyczną znajomość co najmniej kilku wybranych rodzajów (gałęzi) TPE w sensie zasad i sposobów ich uprawiania.

W zakres wiedzy absolwenta wchodzą także:
  • znajomość zasad funkcjonowania rynku usług turystycznych, a zwłaszcza specyfiki usług w dziedzinie TPE;
  • umiejętność profesjonalnego przygotowania oferty turystycznej opracowanej na podstawie analizy społeczno-ekonomicznej sytuacji rynku turystycznego, występujących na nim aktualnie trendów oraz znajomości oczekiwań i możliwości finansowych potencjalnej klienteli.

Profesjonalne umiejętności absolwenta powinny uwzględniać możliwość tworzenia i promowania działalności turystycznej na określonym terytorium, poczynając od gminy czy województwa, poprzez region, aż po Unię Europejską. Temu m.in. mają służyć zawarte w programie studiów zajęcia z dziedziny prawa i języka obcego.

Kolejnym segmentem wiedzy absolwenta jest znajomość zasad organizowania i skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym specjalizującym się w świadczeniu usług z dziedziny TPE. Absolwent pozna procedury projektowania, organizowania i praktycznej realizacji typowych przedsięwzięć z dziedziny TPE, jak również zasady tworzenia i zarządzania różnego rodzaju przedsiębiorstwami turystycznymi ww. specjalności.

Kwalifikacje

Absolwent studiów z ZwTP-E może być zatrudniony na stanowiskach wymagających kwalifikacji typu menedżerskiego w przedsiębiorstwie czy też agencji działającej na rynku usług turystycznych, zwłaszcza takiej, która specjalizuje się w organizowaniu działalności turystyczno-rekreacyjnej o charakterze przygodowo-ekstremalnym.

Może też być zatrudniany w administracji samorządowej lub państwowej, wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie planowania, organizacji i promowania ruchu turystycznego, który zakłada wykorzystywanie unikatowych walorów środowiska przyrodniczego (np. dzika przyroda, głusza i in.); w tym zakresie absolwent będzie miał możliwość promowania nowych, atrakcyjnych form uprawiania turystyki i rekreacji, zgodnie z najnowszymi tendencjami światowego rynku usług turystycznych.

Absolwent zdobędzie wiedzę potrzebną do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (prowadzenie firmy o wyspecjalizowanym profilu turystycznym), a także do pracy w: biurze podróży, ośrodku turystyczno-rekreacyjnym, gospodarstwie agroturystycznym (w charakterze organizatora-menedżera), w centrach doradztwa, organizacjach społecznych, organach samorządowych i administracji państwowej (piony: turystyki i rekreacji), a także w dziedzinie edukacji (publicznej i prywatnej).

Szczegóły o studiach podyplomowych Zarządzanie w turystyce przygodowo-ekstremalnej.

ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności