Znajdź nas na    

Łódzka Fabryka Inżynierów XXI Wieku

8500m2 powierzchni dydaktycznych, wyposażone w najnowsze technologie informatyczno-komunikacyjne, nowoczesne laboratoria i hala technologiczna przeznaczone dla studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej rozpoczyna realizację projektu dotyczącego budowy nowoczesnego obiektu dydaktycznego. Z wysokiej klasy zaplecza wspartego najnowszymi rozwiązaniami ICT korzystać będą studenci kształcący się w zakresie nowoczesnych technologii. Planowany termin oddania budynku to październik 2013r.



Inwestycja bezpośrednio związana jest z potrzebą zwiększania liczby studentów na priorytetowych kierunkach studiów. Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej oferuje sześć kierunków kształcenia, które zostały uznane przez MNiSW za strategiczne z punktu widzenia rozwoju gospodarki kraju i jej konkurencyjności na rynku globalnym. Absolwenci takich kierunków jak: inżynieria materiałowa, mechatronika, energetyka, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka czy transport nie mają większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w kraju. Równie często kuszeni są ofertami firm lokującymi swoje centra w Europie czy Ameryce Północnej. To z myślą o tych studentach powstaje pięciokondygnacyjne centrum dydaktyczne o standardzie europejskim w skład, którego wchodzić będą m.in.: laboratoria - 4 pomiarowe, 9 technologicznych oraz 9 dydaktycznych, 5 sal wykładowych, 8 sal seminaryjnych, 26 pracowni dydaktycznych i dydaktyczno-laboratoryjnych, 5 pracowni informatycznych, a także 3 sale ICT przeznaczone do pracy dla studentów.



Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce 22 grudnia 2009r. w Ośrodku Przetwarzania Informacji w Warszawie, który reprezentował dyrektor Olaf Gajl. Umowę za strony Politechniki Łódzkiej asygnował Prorektor ds. Nauki Prof. Dr hab. Inż. Ireneusz Zbiciński. Honorowym gościem był Prof. Dr hab. Witold Jurek Podsekretarz stanu w ministerstwie Nauki i szkolnictwa Wyższego. Inwestycja o wartości przekraczającej 54 mln zł, która sfinansowana będzie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wydaje się kluczowa z punktu widzenia dalszego rozwoju Uczelni jak również naszego regionu. Szczególnie w okresie spowolnienia gospodarki światowej firmy zwracają szczególną uwagę na dostępność do zasobów ludzkich. To właśnie aktywa odpowiednich pracowników decydują, czy dana firma będzie się rozwijać równocześnie obniżając koszty. Fakt ten bezpośrednio determinuje jej przewagę konkurencyjną w branży, którą reprezentuje. Natomiast Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej wychodzi temu naprzeciw dostosowując swoje zaplecze dydaktyczne do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.



ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności