Znajdź nas na    

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej teraz także w Katowicach i Poznaniu

Strona www: www.swps.pl/

Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trzy specjalności: społeczna, kliniczna, przedsiębiorczości i zarządzania oraz studia psychologiczne dla magistrów – to oferta Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. W poznaniu w ofercie dydaktycznej znajdą się takie kierunki, jak prawo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja oraz gospodarka przestrzenna

SWPS w Poznaniu

W ofercie Wydziału Zamiejscowego SWPS w Poznaniu znajdują się pięcioletnie studia magisterskie z prawa oraz studia I stopnia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gospodarka przestrzenna (inżynierskie) oraz turystyka i rekreacja (wszystkie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym). Dziekanem wydziału zamiejscowego jest dr hab. Janusz Romul, prof. SWPS.

– Obok silnych kierunków i specjalności z dziedziny psychologii i nauk humanistycznych stawiamy, wzorem uczelni zagranicznych, na wielobranżowość – oferujemy kierunki przyszłości, podyktowane prawem rynku, po których nasi studenci łatwo znajda pracę – mówi Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS.

Nowy wydział zamiejscowy jest zlokalizowany w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (ul. Gen. Kutrzeby 10), z którą SWPS stworzyła Poznański Kampus Akademicki. Połączenie obu uczelni nastąpiło 15 marca 2010 r. w Poznaniu podczas spotkania rektorów i jest kolejnym etapem współpracy prowadzonej przez SWPS i WSNHiD od 2008 r. Wspólny projekt pozwoli na wzrost aktywności naukowo-badawczej, zwiększenie mobilności kadry dydaktycznej, wspólne prowadzenie badań naukowych, poszerzenie oferty dydaktycznej oraz współpracy międzynarodowej, a także wspólne działania służące popularyzacji kultury i sztuki. Współpraca zaowocuje podniesieniem jakości i innowacyjności procesu kształcenia na obu uczelniach. Przedsięwzięcie zakłada docelowo utworzenie w przyszłości pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej wielokampusowego niepublicznego uniwersytetu humanistycznego.

SWPS w Katowicach

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej otwiera także Wydział Zamiejscowy – w Katowicach. Miasto zostało wybrane nieprzypadkowo. – Śląsk to region ludzi młodych, posiada największy w kraju kapitał społeczny i potencjał rozwoju, wyróżnia się także bogactwem perspektyw na rynku pracy – mówi dr hab. Katarzyna Popiołek, dziekan WZ SWPS w Katowicach.

W ofercie Wydziału Zamiejscowego SWPS w Katowicach znajdują się pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trzy specjalności: społeczna, kliniczna, przedsiębiorczości i zarządzania oraz studia psychologiczne dla magistrów, absolwentów innych kierunków, pozwalające na uzyskanie dyplomu psychologa w okresie krótszym niż pięć lat. Zajęcia będą prowadzić wykładowcy wywodzący się z katowickiego środowiska naukowego oraz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy i wydziałów zamiejscowych uczelni we Wrocławiu i Sopocie. Program studiów kładzie duży nacisk na kształcenie umiejętności praktycznych i zawodowych (obowiązkowe praktyki, zajęcia kierunkowe i warsztatowe).

– Co roku pytamy kandydatów na studia, dlaczego chcieliby studiować na naszej uczelni – mówi Natalia Osica, rzecznik prasowy SWPS. – Z badań wynika, że SWPS kojarzy się im głównie z wysoką jakością kształcenia oraz nowoczesną ofertą dydaktyczną nastawioną przede wszystkim na praktykę. Te aspekty charakteryzują program nauczania SWPS we wszystkich lokalizacjach uczelni – Warszawie, Wrocławiu i Sopocie, a od nowego roku akademickiego będą obowiązywać także w Katowicach – dodaje.

Wszystkie informacje o ofercie Wydziału Zamiejscowego SWPS w Katowicach dostępne są w punkcie informacyjnym przy ul. Warszawskiej 10 oraz telefonicznie: 32 750 60 80 do 82 lub pod adresem mailowym: rekrutacja.katowice@swps.edu.pl .

Dowiedz się więcej

ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności