Znajdź nas na    

Zostań liderem szlachetnej paczki!

Czujesz w sobie moc? Lubisz pomagać ludziom i zarażać swoją pasją innych? Zostań liderem zespołu wolontariuszy w SZLACHETNEJ PACZCE! Rusza kolejna edycja programu pomocowego SZLACHETNA PACZKA. Do 31 maja trwa rekrutacja odważnych ludzi, którzy staną na czele zespołu wolontariuszy i zorganizują pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszego województwa.

Lider rejonu to pierwszoplanowa postać SZLACHETNEJ PACZKI – jest on twarzą programu w swoim otoczeniu, aktywizuje społeczność i inspiruje innych do działania. Budując zespół około 30 wolontariuszy przeprowadza program w swoim środowisku. To dzięki jego pracy konkretna pomoc dociera do rodzin dotkniętych biedą – zmieniając ich świat, przełamuje bariery obojętności i anonimowości.

Jako lider W SZLACHETNEJ PACZCE działam lokalnie – mówi Anna, która stanęła na czele rejonu w Janowie Lubelskim w ubiegłym roku. – Mogę pomagać potrzebującym z mojego najbliższego otoczenia, poznać człowieka zza ściany i dotrzeć do niego z pomocą odpowiadającą na jego konkretne potrzeby. To źródło ogromnej satysfakcji – dodaje Anna.

Lider rejonu, po odbyciu kompleksowych szkoleń sam rekrutuje zespół wolontariuszy, szkoli ich i zarządza ich pracą. Jest odpowiedzialny za funkcjonowanie swojego autonomicznego rejonu, który dociera do rodzin potrzebujących, by zbadać ich potrzeby i zorganizować pomoc, która na nie odpowiada. W ten sposób zdobywa konkretne doświadczenie i umiejętności, które procentują w jego późniejszej karierze zawodowej.
Jeśli czujesz, że mógłbyś odkryć w sobie lidera? Aplikuj już dziś! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i dowiedz się, jak zmieniać świat wokół siebie. Rekrutacja trwa do 31 maja.
 
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – liderzy społeczni organizują sztaby wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ. W całej Polsce konkretna pomoc dotarła do około 8 tys. rodzin. Akcję organizowało prawie 5 tys. wolontariuszy i 250 liderów.

ostatnia zmiana: 2010-05-13
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności