To już czwarta edycja rankingu organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Ocenianie w nim były uczelnie niepubliczne, a pod uwagę brano takie kryteria, jak m.in.: kadra, wymogi, jakość i siła kształcenia absolwentów. Uczelnia Heleny Chodkowskiej zajęła trzecie, prestiżowe miejsce.
Uczelnia Heleny Chodkowskiej jest
placówką dydaktyczną oraz naukowo-badawczą. W swojej działalności łączy
kształcenie na najwyższym poziomie z prowadzeniem badań naukowych.
Realizując misję upowszechniania wiedzy określoną w Deklaracji
Bolońskiej, zachowuje najwyższe standardy procesu dydaktycznego
obowiązujące w Unii Europejskiej i tworzy europejską przestrzeń
szkolnictwa wyższego.
Działalność dydaktyczną i naukową prowadzi własna kadra, dla której Uczelnia Heleny Chodkowskiej jest podstawowym miejscem pracy.
Uczelnia dąży do poszerzania oferty dydaktycznej w sferze edukacji przez rozwijanie nowych kierunków studiów oraz zdobywanie uprawnień do kształcenia w ramach trójstopniowego systemu studiów.
Urzeczywistniając zasadę równego dostępu do edukacji oraz kariery bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, rasowe, wyznanie religijne, światopogląd, wiek oraz stan zdrowia, Uczelnia Heleny Chodkowskiej aktywnie wspiera rozwój naukowy pracowników dydaktycznych oraz indywidualne dążenia studentów związane z rozwojem osobistym i naukowym.
Uczelnia rozwija współpracę z ośrodkami akademickimi oraz podmiotami publicznymi i prywatnymi zarówno w kraju, jak i za granicą z zachowaniem najwyższych krajowych i międzynarodowych standardów. Wymiana doświadczeń i współpraca z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami akademickimi przyczynia się do rozwoju Uczelni jako instytucji nowoczesnej, pozostającej w czołówce placówek naukowo-dydaktycznych w kraju.
Dziękujemy za uznanie!