Jeśli jesteś słuchaczem lub absolwentem jednego z Nauczycielskich Kolegiów Języka Obcego w zakresie języka angielskiego lub niemieckiego i chcesz uzyskać tytuł zawodowy - licencjat, to Wyższa Szkoła Logistyki przygotowała dla Ciebie wyjątkową ofertę.
Studia pozwolą Ci uzyskać dyplom Filologii angielskiej lub germańskiej o dwuprzedmiotowej specjalizacji: Nauczyciel języka angielskiego lub niemieckiego oraz Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w trakcie jednego semestru (zimowego lub letniego)!
Uzyskany licencjat wyposaży Cię w pełne kwalifikacje do nauczania języka obcego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz umożliwi kontynuację kształcenia na studiach drugiego stopnia (magisterskich), które są również w naszej bogatej ofercie.
Na sześciu weekendowych zjazdach zaplanowaliśmy dla Ciebie zajęcia, które przede wszystkim mają na celu profesjonalne przygotowanie do egzaminu licencjackiego z zakresu metodyki nauczania języka obcego (Proseminarium dyplomowe oraz Dydaktyka nauczania języka angielskiego) oraz dalsze szlifowanie Twoich umiejętności językowych w ramach bloku PNJ na poziomie C1 (Kurs zintegrowany i Konwersacje z native speaker’em).
W programie znajdziesz również kursy związane z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjnych w nauczaniu języków obcych, które stanowią o wyjątkowości naszej oferty w skali kraju: WEB Project oraz Technologie informacyjne w glottodydaktyce. Na tych przedmiotach uzyskasz podstawową wiedzę i umiejętności praktycznego wykorzystania technologii informatycznych, multimediów, Internetu, w tym podstawy znajomość metodyki CALL (nauczania języków obcych wspomaganych komputerowo), przygotowania materiałów audio, video oraz ćwiczeń on- i off-line oraz umiejętność wykorzystania nowych narzędzi – blog, Wiki, podcast etc. – w realizacji nowych tendencji w glottodydaktyce (praca metodą projektów, współuczenie się, promowanie autonomii ucznia).
Te nowoczesne aspekty nauczania będziesz mógł przetestować od strony praktycznej jako student, ponieważ większość naszych kursów wspomagana jest kształceniem e-learningowym czyli nauką na odległość.
Działaniom tym przyświeca przekonanie, iż nowatorska formuła edukacji przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności absolwenta na rynku pracy oraz wyposaży go w kompetencje elastycznego kierowania rozwojem własnym, tak cenione we współczesnym świecie.
Uzupełnieniem programu studiów będą przedmioty, których nie uczyłeś się kolegium językowym będące jednak w standardach nauczania na studiach licencjackich (m. in. Wybrane zagadnienia z filozofii, Język łaciński).
Drugi przedmiot specjalizacji nauczycielskiej realizowany jest na 3 dodatkowych zjazdach i pozwala zdobyć kwalifikacje w zakresie Zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, co umożliwi podwyższenie warsztatu pracy pedagogicznej w przedszkolu i klasach I-III oraz wyposaży w gwarantowaną wiedzę merytoryczno-metodyczną, rzeczową i praktyczną.
W programie II specjalizacji realizowane są między innymi:
Psychologia
rozwojowa dziecka okresu przedszkolnego i wczesnoszkolnego, Pedagogika
wczesnoszkolna, Metodyka zajęć wychowawczo - dydaktycznych w
przedszkolu, Konstruowanie autorskich programów nauczania, Podstawy
komunikacji, Modele pracy dydaktyczno- wychowawczej w klasach I-III,
Logopedia, Edukacja polonistyczna z metodyką, Edukacja matematyczna z
metodyką, Edukacja środowiskowa z metodyką, Metodyka terapii
pedagogicznej, Pedagogika dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
Pedagogika zabawy z rytmiką, Edukacja muzyczna z metodyką, Multimedia w
edukacji przedszkolnej, Metodyka pracy korekcyjno - kompensacyjnej i
dynamizującej rozwój w przedszkolu i klasach I - III, Pedeutologia,
Literatura dla dzieci.
W ramach tej specjalizacji będziesz zobowiązany do odbycia tylko 30 godzin praktyk zawodowych (15 godzin w przedszkolu i 15 godzin w klasach 1-3).
Egzamin licencjacki, który jest egzaminem ustnym z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego/niemieckiego organizujemy w dogodnym terminie po zakończeniu studiów. Listę zagadnień otrzymasz na samym początku semestru, a ich gruntowny przegląd w trakcie zajęć pomoże Ci odnieść sukces na egzaminie końcowym.
Wymagane dokumenty:
a) formularz rekrutacyjny na studia (druk wewnętrzny Uczelni)
b) świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis),
c) świadectwo ukończenia szkoły średniej,
d) 4 fotografie (37 mm x 52 mm),
e) fotografię w formacie JPG 20 mm x 25 mm, rozdzielczość 300 dpi
(na opisanej płycie CD - imię i nazwisko kandydata),
f) kserokopia dowodu osobistego,
g) odpis dyplomu ukończenia NKJO (oryginał lub odpis).