Znajdź nas na    

W Katedrze Dramatu Teatru i Widowisk Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od października 2012 roku zostanie uruchomiony innowacyjny kierunek studiów magisterskich "Media Interaktywne i Widowiska". To pierwsze na skalę Polski przedsięwzięcie tego typu, opierające się na interdyscyplinarnych kompetencjach i umiejętnościach.

Studia są skierowane do wszystkich absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, którzy interesują się współczesną rzeczywistością medialną, sztukami wizualnymi, teatrem, sztukami performatywnymi, wideo, nowymi mediami, nową muzyką oraz wszelkimi innymi eksperymentalnymi formami komunikacji. W ramach tych studiów jest możliwość rozwinięcia tych zainteresowań i uzyskania profesjonalnych kompetencji. Studia MIiW nie tylko pozwalają zdobyć wiedzę na temat współczesnej medialnej kultury partycypacji, ale także zrozumieć mechanizmy najnowszej sztuki wyrastającej z podwójnego paradygmatu performatywności i interaktywności.

IDEA

  1. interaktywność / interdyscyplinarność

Program studiów kładzie nacisk na połączenie interdyscyplinarnej perspektywy teoretycznej z praktyką i zdobywaniem doświadczeń w przestrzeni współczesnej sztuki, kultury i technologii. Jeśli interesujesz się współczesną rzeczywistością medialną, sztukami wizualnymi, teatrem, sztukami performatywnymi, wideo, nowymi mediami, nową muzyką oraz różnymi innymi eksperymentalnymi formami komunikacji - to w ramach tych studiów będziesz miał okazję rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć profesjonalne kompetencje. Studia MliW nie tylko pozwalają zdobyć wiedzę na temat współczesnej medialnej kultury partycypacji, ale także zrozumieć mechanizmy najnowszej sztuki wyrastającejz podwójnego paradygmatu performatywności i interaktywności.

  1. teoria / praktyka

Studia MIiW to proces uczenia się teorii powiązanej z praktyką i praktyki wynikającej z teorii. W ciągu dwóch lat studenci mają możliwość rozwijania swoich indywidualnych umiejętności i poszerzania własnego warsztatu zawodowego. Nastawienie na zespołowy model pracy z jednej strony i zindywidualizowane podejście do kompetencji i ścieżki edukacyjnej każdego studenta z drugiej, stwarza unikalne warunki do rozbudowywania swoich wyjątkowych zdolności i poszerzania zainteresowań. Idea studiów MliW, poza podstawową bazą ufundowaną na wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach, ściśle powiązana jest z kształtowaniem przestrzeni indywidualnego eksperymentu, zdobywania doświadczeń i ciągłego wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce. Ten model działania realizowany jest poprzez indywidualną pracę studentów, w trakcie zajęć laboratoryjnych i sesji warsztatowych.

  1. efekt synergiczny

W ramach programu MIiW studenci będą realizować projekty, które bazować będą na poszczególnych kompetencjach członków zespołów. Ten model pracy nie tylko umożliwia nowoczesne kształcenie poprzez wymianę wiedzy i umiejętności, ale także pozwala uzyskać efekt synergiczny polegający na współdziałaniu różnych czynników, których wynik jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Zdobywając umiejętności pracy w grupie, uczymy się polegać na kompetencjach innych, jednocześnie poszerzamy swoją wiedzę i perspektywy różnorodnych możliwości rozwiązania tego samego problemu. W ten sposób rozwijamy umiejętność wypracowywania wielu alternatywnych metod rozumienia i efektywnego rozwiązywania zadań.


ostatnia zmiana: 2012-05-11
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności