W roku akademickim 2013/2014 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przygotowała na 34. kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia ponad 10 000 miejsc. W ofercie pojawiły się również nowości.
Absolwenci tego kierunku będą mogli rozpocząć pracę naukową i eksperymentalną. Zdobędą między innymi umiejętności z zakresu nanoinżynierii i inżynierii genetycznej, która wykorzystywana jest do biologicznej inżynierii zwierząt. Zostaną przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach projektujących, realizujących i oceniających narzędzia, systemy i technologie wykorzystujące rozwiązania bioinżynierii zwierząt, a w szczególności:
- w przemyśle biotechnologicznym zajmującym się produkcją substancji bioaktywnie czynnych wykorzystywanych w medycynie, farmacji, weterynarii i produkcji zwierzęcej,
- w laboratoriach diagnostycznych i analitycznych powołanych do badania materiału biologicznego i oceny toksyczności środowiska,
- w przemyśle nanobiotechnologicznym,
- w instytucjach stosujących do badań modele zwierzęce,
- oraz w jednostkach naukowo-badawczych, edukacyjnych, kontrolnych i rządowych (polskich i UE).
Z kolei absolwenci nowego kierunku Gastronomia i hotelarstwo będą przygotowani do prowadzenia działalności gospodarczej i kierowania przedsiębiorstwami gastronomicznymi, cateringowymi i hotelarskimi.
Absolwent kierunku zostanie wyposażony w wiedzę i umiejętności dotyczące m.in. ekonomiczno-prawnych i organizacyjno-technologicznych uwarunkowań działania zakładów gastronomicznych i obiektów hotelarskich, jak również prowadzenia własnej działalności w zakresie gastronomii i hotelarstwa.