Znajdź nas na    

Trzy drużyny z Polski w światowym finale Imagine Cup

Trzy drużyny z Polski w światowym finale Imagine Cup

Trzy polskie drużyny będą uczestniczyć w światowym finale największego studenckiego konkursu technologicznego Imagine Cup.

Polską edycję wygrał zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dzięki zmianom w formule zawodów do zwycięzcy polskiej edycji dołączą jeszcze zespoły z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Politechniki Gdańskiej.

Imagine Cup to największe na świecie zawody technologiczne dla studentów. Konkurs jest organizowany przez firmę Microsoft od 2003 r. Światowy finał konkursu odbędzie się między 8 a 11 lipca w Petersburgu. Weźmie w nim udział 86 drużyn z 69 krajów.

W kwietniu udział w finale zapewniła sobie drużyna TapBoarders z Poznania. Dzięki zmianom awansowały jeszcze 2 drużyny. Nowość w regulaminie polegała na tym, że wszystkie drużyny, które zgłosiły się do udziału w konkursie Imagine Cup, mogły zgłaszać swoje projekty do finałów rozgrywanych online w sześciu kategoriach. Spośród blisko tysiąca zgłoszonych prac zaledwie 16 awansowało do udziału w finałach światowych, w tym aż dwa projekty z Polski. Dzięki temu w Petersburgu Polskę będą reprezentowały trzy zespoły.

Projekt Multiboard, opracowany przez zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu umożliwia korzystanie z z gier planszowych w wersji elektronicznej. Multiboard umożliwia połączenie ułożonych obok siebie kilku mobilnych urządzeń typu smartfon czy tablet, które mogą stworzyć wspólne środowisko dla gier.

Projekt COPE (Common Operational Picture Environment) drużyny FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie to platforma umożliwiająca koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji. COPE wspomaga proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów i nawigacji GPS.

Projektem drużyny WeRule z Politechniki Gdańskiej jest Modern Drug Test. To aplikacja na urządzenia mobilne pozwalająca zbadać, czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.

Polscy studenci do tej pory w światowych finałach aż 21 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 8 drugich i 6 trzecich.


opublikowano: 2013-05-31
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności