Studenci ze wschodu na wskazanych portalach znajdą informacje o ofercie edukacyjnej poszczególnych polskich uczelni, opłatach oraz nauce języka polskiego.
Serwisy dostępne są w białoruskiej, ukraińskiej i rosyjskiej wersji językowej. Wszelkie informacje można znaleźć na stronach:
http://www.studyinpoland.com.ru/http://www.studyinpoland.by/
http://www.studyinpoland.com.ua/ http://www.polishuniversities.com.ua/Serwisy te powstały w celu zachęcenia studentów zza wschodniej granicy do podjęcia studiów w naszym kraju - atrakcyjnym do nauki i perspektywicznym. Mają przybliżyć potencjalnym studentom bogatą ofertę edukacyjną w
Polsce, odpowiedzieć na pytania związane z podjęciem studiów, nauką
języka polskiego, regulaminem i opłatami. W zakładce "Wydarzenia" znajdą
przybliżone informacje dotyczące Polski (polityki, kultury,
ciekawostek).
Patronami honorowymi serwisów Study in Poland są największe ośrodki
akademickie w kraju m.in.: Kraków, Gdańsk i Zielona Góra oraz programy
edukacyjne takie jak Study in Lublin.
Z raportu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy
"Studenci zagraniczni w Polsce 2013" wynika, że na ten moment w Polsce studiuje ponad 24 tys. studentów zagranicznych ze 141 krajów. To prawie 4 tysiące więcej niż w roku 2011, choć nadal stanowią oni zaledwie 1,1 proc. wszystkich studentów.
Kraje, z których studenci najczęściej przyjeżdżają to właśnie nasi wschodni sąsiedzi - Ukraina ((6321) i Białoruś (2937). Kolejne miejsca zajmują Norwegowie (1514), Szwedzi (1162) oraz Amerykanie (970).
Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/