Z końcem lipca rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca w części szkół wyższych. Na niektórych kierunkach pozostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc.
Politechnika Gdańska dysponuje jeszcze 184 wolnymi miejscami, m.in. na kierunkach: oceanotechnika, specjalność zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej, ochrona środowiska, fizyka techniczna, jednak najwięcej, bo 58 miejsca pozostało na kierunku ochrona środowiska, prowadzonym w języku angielskim.
Jeśli chodzi o
Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w 90 procentach wypełniły się listy przyjętych na studia stacjonarne. Uczelnia posiada wolne miejsca na trzydziestu kierunkach. Maturzyści będą mogli dostać się m.in. na najpopularniejsze z nich:
budownictwo, inżynierię biomedyczną czy geodezję i kartografię.
Na 44 kierunkach trwa rekrutacja uzupełniająca na
Uniwersytecie Śląskim. W sumie pozostało ponad 1900 wolnych miejsc. Najwięcej - aż 200 - jest na pedagogice. Sporo miejsc jest jeszcze na politologii, filologii polskiej oraz geografii.
Uniwersytet Jagielloński również prowadzi dodatkowy nabór. Kandydaci mogą się ubiegać o miejsca m.in. na 31 stacjonarnych i 9 niestacjonarnych kierunkach studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Wśród kierunków ścisłych nabór prowadzony jest min. na: astronomię, biofizykę, informatykę analityczną, matematykę, fizykę. Najwięcej miejsc jest jednak na kierunkach humanistycznych, takich jak: kulturoznawstwo, filologia klasyczna, politologia, psychologia czy filozofia.
Na
Uniwersytecie Warszawskim również pozostały wolne miejsca w szczególności na kierunkach humanistycznych - na socjologii, stosunkach międzynarodowych prowadzonych w języku angielskim, nauczaniu języków obcych, filologii bałtyckiej i nowogreckiej.
Uniwersytet Wrocławski dysponuje wolnymi miejscami m.in. na fizyce, dziedzictwie kultury materialnej, astronomii, a także większości specjalności na kierunkach chemicznych i biologicznych.
Na 43 kierunki studiów prowadzi dodatkową rekrutację
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, natomiast nabór przedłużono na 10 kierunkach. Na jednolitych studiach magisterskich wolne miejsca czekają na grafice, rzeźbie, malarstwie i teologii. Kandydaci mogą również aplikować na studia stacjonarne I stopnia na kierunki: archeologia, fizyka, filozofia, geografia, historia, materiały
współczesnych technologii, ochrona środowiska czy ochrona dóbr kultury.
Na niektórych uczelniach będzie jeszcze szansa na kolejny, dodatkowy etap rekrutacji we wrześniu.
Więcej informacji o dodatkowej rekrutacji uzupełniającej w poszczególnych uczelniach znajdziecie w serwisie DODATKOWA REKRUTACJA na STUDIA