Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ jest jedną z wiodących w kraju placówek naukowych. Oferuje nie tylko wysokiej klasy warsztat pracy dla pracowników nauki, ale w ich osobach realizuje także zadania kształcenia następnych generacji naukowców, nauczycieli, wynalazców, menedżerów oraz po prostu wykształconych ludzi o otwartych na świat umysłach.
Dysponuje bogatą ofertą edukacyjną, profesjonalną kadrą naukową, nowoczesnymi laboratoriami, prowadzi szeroką współpracę zagraniczną.
Pasjonatów programowania zapraszamy na Informatykę Stosowaną, studenci studiów II stopnia mają do wyboru dwie ciekawe specjalizacje: Produkcja gier wideo oraz Modelowanie i animacja 3D. Student wybierając Modelowanie i animację 3D będzie mógł pracować w przyszłości jako programista grafiki, dzięki znajomości narzędzi m.in. do renderingu scen, zaś absolwent Produkcji gier wideo znajdzie zatrudnienie jako główny programista gry, a więc osoba gotowa do pokierowania zespołem osób tworzących kod programu. Kończąc Projektowanie gier zdobędzie zdolności i wiedzę m.in. z zakresu ludologii oraz pisania scenariuszy.
Studia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego solidnie przygotowują studentów do twórczej i owocnej pracy zawodowej, uczą myślenia i systematyczności, formułowania problemów i samodzielnego ich rozwiązywania.
Absolwenci wydziału są przygotowani do pracy w laboratoriach badawczych oraz badawczo-rozwojowych, przemysłowych, bankach, biurach projektowych, parkach technologicznych, sektorach: IT, energetycznym, telekomunikacyjnym, rozrywkowym, medycznym przy diagnostyce, projektowaniu i budowie aparatury medycznej.
Proponowane studentom interdyscyplinarne wykształcenie przygotowuje również absolwentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ do rozwijania własnej działalności w sektorze zaawansowanych technologii.
Absolwenci kierunków ścisłych to istotny potencjał dla polskiej gospodarki, a kierunki ścisłe to wielka inwestycja w studenta, jego przyszłość, a także przyszłość całego kraju.
Więcej:
http://www.fais.uj.edu.pl/
Dodatkowo:
Czy wiesz, że…
W 2012 roku został przyznany wydziałowi niezwykle prestiżowy status KNOW (Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący) na lata 2012-2017 w dziedzinie nauk fizycznych. Krakowskie Konsorcjum Naukowe im. Mariana Smoluchowskiego "Materia-Energia-Przyszłość", w skład którego wchodzi Wydział FAIS, otrzymało na okres 5 lat w sumie po 50 mln zł na dalszy rozwój i badania.
Nieprzerwanie rozbudowywana jest baza aparaturowa - przy wsparciu z funduszy programów europejskich możliwe było pozyskanie w ostatnich latach zestawów aparatury badawczej o najwyższej, czasami wręcz unikalnej na skalę światową, klasie.
Przykładem jest projekt ATOMIN (Atomic Scale Science for Innovative Economy), w którym ponad 50 mln Euro zostało przeznaczone na rozwój laboratoriów o wysokim potencjale badawczym na Wydziałach FAIS i Chemii w dziedzinach opisywanych akronimami "bio", "techno", "info". Wszystkie aparatury badawcze są dostępne dla zainteresowanych studentów.
Uniwersytet Jagielloński ma już kilkuletnie doświadczenie dotyczące kształcenia w zakresie tworzenia gier wideo zdobyte w ramach Europejskiej Akademii Gier, profesjonalnej szkoły profilowanej pod kątem kompleksowego kształcenia twórców gier wideo. Powstała ona w 2008 roku dzięki połączonym siłom Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej oraz współpracy wielu firm tworzących gry komputerowe (m.in. CD Projekt, Reality Pump czy Blooberteam).
EAG blisko współpracuje z Europejskim Centrum Gier powstałym przy Krakowskim Parku Technologicznym. Jest to inicjatywa zrzeszająca szereg profesjonalnych firm zajmujących się produkcją gier. ECG między innymi wspiera EAG oferując pracowników zrzeszonych podmiotów jako część kadry wykładowców.
Z inicjatywy naukowców Instytutu Fizyki na III Kampusie UJ powstaje Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, w którym budowany jest synchrotron. To pierwsze takie urządzenie nie tylko w naszym kraju, ale i naszej części Europy. Synchrotron to rodzaj akceleratora cząstek emitujący promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu. Jest stosowany do badań m.in. w fizyce, chemii, materiałoznawstwie, geologii, mineralogii, biochemii, farmakologii, biologii i medycynie.
Centrum SOLARIS będzie otwarte dla wszystkich grup badawczych z Polski, a także z zagranicy. Badania będą mogły się rozpocząć już w 2015 roku.