Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB znalazł się w pierwszej trójce Uczelni kształcących na kierunkach ekonomicznych wśród wszystkich uczelni w Polsce. Akademii WSB na podium towarzyszą: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy maturzystów decyduje się na studia na kierunkach ekonomicznych. Zarządzanie i ekonomia znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich w rekrutacji w roku akademickim 2017/2018. Wg Rzeczpospolitej przybywa pracodawców, którzy zwracają uwagę na to, którą uczelnię i który wydział ukończył potencjalny pracownik. Nic więc dziwnego, że absolwenci uczelni i kierunków ekonomicznych, które tworzą czołówkę III zestawienia Rzeczpospolitej, nie mają trudności z szybkim znalezieniem dobrze płatnej pracy.
Wg rady kapituły Akademia WSB jest rekordzistą pod względem tempa, w jakim absolwenci wchodzą na rynek pracy. Znajdują oni pracę w niespełna 3 tygodnie po ukończeniu studiów. Wydział Nauk Stosowanych ma również bardzo wysoką pozycję pod względem wysokości płac dla swoich absolwentów.
Rzeczpospolita doceniła także program studiów dualnych w Akademii WSB. Absolwenci Uczelni znajdują się blisko biznesu - w ramach kształcenia dualnego część zajęć odbywa się w Uczelni, a cześć u pracodawcy.
Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB okazał się też liderem w kategorii umiędzynarodowienia. Prawie jedna trzecia studentów na kierunkach ekonomicznych to cudzoziemcy pochodzący z 40 krajów świata. W umiędzynarodowieniu studiów w Akademii WSB pomaga kilkanaście międzynarodowych projektów w partnerstwach z zagranicznymi jednostkami naukowo-badawczymi i szkołami wyższymi, a także udział w programach wymiany młodzieży. Dzięki temu studenci Uczelni mają obecnie do wyboru ponad 50 destynacji na całym świecie.
Przygotowanie III edycji rankingu uniwersytetów oraz wydziałów ekonomicznych Rzeczpospolitej wspierało grono znamienitych ekspertów: dr Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Olaf Gajl, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego (OPI-PIB), Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i Andrzej Jacaszek, wiceprezydent Pracodawców RP.
Informacja na temat rankingu dostępna jest na stronie Dziennika Rzeczpospolita: https://www.rp.pl/Biznes/311079962-Najlepsze-wydzialy-ekonomiczne-w-Polsce-Dobre-studia-nie-boja-sie-nizu.html
Pełny ranking dostępny jest pod adresem: https://www.rp.pl/assets/pdf/RP281498118.PDF