Nowe studia podyplomowe w KWSPZ

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uruchomiła kilka nowych kierunków studiów podyplomowych, wśród nowości jest np. Trychologia lecznicza czy Rehabilitacja po Covid 19.

Nowe studia podyplomowe:
  • Trening medyczny  i strategie żywieniowe
Trening Medyczny i strategie żywieniowe to studia podyplomowe, które systematyzują i porządkują wiedzę i umiejętności w zakresie diagnozowania zaburzeń funkcjonalnych i strukturalnych układu ruchu oraz planowania strategii terapeutycznych stosowanych w podstawowych dysfunkcjach układu ruchu. Studia te przygotowują również do planowania strategii żywieniowych m.in.: w warunkach okołowysiłkowych, budowania masy mięśniowej, redukowania masy tłuszczu czy wzmacniania odporności organizmu.

  • Reedukacja posturalna i korekcja wad postawy
Reedukacja Posturalna i Korekcja Wad Postawy to studia podyplomowe które systematyzują i porządkują wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki wad postawy ciała oraz metod reedukacji posturalnej. Studia te przygotowują do planowania strategii korekcji wad ze szczególnym uwzględnieniem mobilizacji i rozciągania skróconych tkanek.

  • Rehabilitacja po Covid 19
Rehabilitacja COVID-19 to studia podyplomowe, które mają na celu usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności w zakresie rehabilitacji pacjentów w trakcie oraz po przebyciu zakażenia koronawirusem.

  • Psychodietetyka
Celem studiów jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie psychospołecznych czynników warunkujących sposób żywienia i styl życia człowieka. Omówiony będzie wpływ aspektów psychologicznych na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania. Podjęte będą również tematy związane z konsekwencjami zdrowotnymi błędów żywieniowych i omówione metody pracy z pacjentami, u których występują choroby dietozależne.

  • Trychologia lecznicza
Celem studiów jest nabycie wiedzy i umiejętności diagnozowania i wspomagania leczenia dolegliwości związanych ze skórą głowy i ludzkim włosem. Słuchacze zapoznają się z etapami kuracji trychologicznej oraz poznają metodologię zabiegów trychologicznych najczęściej stosowanych w gabinetach. Słuchacze nabędą interdyscyplinarną wiedzę która da możliwość podejmowania efektywnej współpracy z różnymi specjalistami m.in. z lekarzem dermatologiem.

  • Kosmetologia, stylizacja, wizaż
Celem studiów jest przekazanie wiedzy na temat sposobów pielęgnacji skóry, włosów i paznokci oraz kreowania własnego wizerunku. Słuchacze zdobędą również umiejętności wykonywania różnych zabiegów upiększających i przeciwstarzeniowych, poznają domowe metody przygotowywania kosmetyków, jak również sposoby wykonywania profesjonalnego makijażu.

  • Kosmetologia medyczna
Celem studiów jest doskonalenie umiejętności wykorzystania zaawansowanych technik pielęgnacyjnych oraz wykonywania zabiegów anty-aging za pomocą nowoczesnych urządzeń. Słuchacze zdobędą również wiedzę i doświadczenie pozwalające na efektywną współpracę kosmetologa w interdyscyplinarnym zespole, w szczególności z lekarzem medycyny estetycznej.

data ostatniej modyfikacji: 2021-05-13 13:55:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności