Wybór kierunku studiów to ważna życiowa decyzja. Podejmując ją, warto kierować się osobistymi preferencjami i zainteresowaniami, dobrą ofertą dydaktyczną i renomą uczelni, ale też aktualną sytuacją na rynku pracy oraz prognozami na najbliższe lata. Nie każdy świeżo upieczony absolwent szkoły średniej dokładnie wie, z jaką dziedziną chce związać swoją przyszłość. Ci, którzy do ostatniej chwili borykają się z podjęciem ostatecznej decyzji, mogą wziąć udział w dodatkowym naborze na studia. Rekrutacja uzupełniająca to także szansa dla osób nieprzyjętych na wymarzony kierunek w pierwszej turze oraz tych powtarzających niezdaną maturę.
Druga tura rekrutacji to także szansa dla osób niezdecydowanych, które nie są jeszcze pewne, jaki kierunek najbardziej by im odpowiadał.
Sam proces naboru uzupełniającego opiera się na takich samych zasadach jak rekrutacja zasadnicza. Jeśli kandydat chce się dostać na upatrzony kierunek, musi spełnić te same wymagania co osoby z pierwszej tury, tzn. pomyślnie zdać maturę i przedstawić wyniki egzaminu dojrzałości z uwzględnionych przedmiotów.Wciąż otwarta jest rekrutacja na studia należące do różnych dziedzin nauki, np. uchodzącą za bardzo prestiżowy kierunek administrację, idealną dla osób o predyspozycjach technicznych inżynierię jakości produktu czy interdyscyplinarne zarządzanie i inżynierię produkcji, łączące naukę o zarządzaniu i jakości z podstawami nauk inżynieryjno-technicznych. Aktualne trendy w gospodarce i sytuacja na rynku pracy wskazują na to, że są to bardzo przyszłościowe i opłacalne studia, których absolwenci mają sporą szansę na błyskawiczne znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia.
Do najbardziej perspektywicznych kierunków z pewnością należą także studia miejskie (również dostępne w rekrutacji dodatkowej), które kształcą wysokiej klasy specjalistów o szerokim zakresie kompetencji w dziedzinie zarządzania miastem.A może studia w języku angielskim? Bardzo atrakcyjnym kierunkiem jest Global finance and accounting, wyposażający słuchaczy we wszechstronną wiedzę i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości. Studia prowadzone w języku obcym z jednej strony pozwalają pogłębić wiedzę w interesującej nas dziedzinie, z drugiej są doskonałą okazją do poprawienia znajomości języka.
Każdy z wymienionych kierunków możesz podjąć w trybie stacjonarnym, czyli takim, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Uniwersytet Ekonomiczny posiada także szeroką ofertę studiów niestacjonarnych dla osób chcących pogodzić naukę z pracą. Każda uczelnia indywidualnie wyznacza harmonogram poszczególnych naborów. Elektroniczna rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2022/2023 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się od 19 do 21 września 2022 roku. Pełna lista studiów I stopnia dostępna jest na stronie https://studiuj.uek.krakow.pl/. Nie zwlekaj, miejsca szybko się zapełniają!