W trosce o zdrowie młodych dorosłych

Podczas stawiania pierwszych kroków w dorosłości młodzi dorośli mogą napotkać wiele stresujących trudności. Ich intensywny plan dnia nie tak rzadko musi pomieścić studia, pracę oraz życie towarzyskie. Nic dziwnego, że czasem brakuje im czasu na regenerację, relaks czy troskę o swoje zdrowie.

Młodzi Polacy z optymizmem patrzą na swoją przyszłość. Zależy im na niezależności, bezpieczeństwie finansowym, dobrych kontaktach towarzyskich oraz satysfakcjonującej pracy. Jednak aby to osiągnąć, potrzebują również siły, energii i pełni zdrowia. Niestety wielu z nich nie spełnia rekomendacji dotyczących aktywności fizycznej czy odpowiedniej ilości snu. Ich dieta jest również uboga w warzywa, owoce, zwiększając ryzyko niedoborów witamin i składników odżywczych. Może to wpływać negatywnie zarówno na ich zdrowie psychiczne jak i fizyczne, z których konsekwencjami będą musieli się mierzyć w późniejszych latach.

Regularne badania to przepis na długie życie

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, regularne badania profilaktyczne oraz troska o swoje zdrowie może być elementem dążenia do swoich życiowych celów, zarówno tych zawodowych jak i towarzyskich. Do ciągłego rozwoju i prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy energii, którą możemy pozyskać ze zdrowego stylu życia. Dzięki regularnym badaniom zespół lekarzy jest w stanie w odpowiedniej chwili zareagować i w konsekwencji zapobiec ewentualnym chorobom. Należy pamiętać, że wiele schorzeń w początkowej fazie nie wykazuje charakterystycznych objawów, dlatego tak ważna jest profilaktyka i dbanie o zdrowie nawet, gdy „nic nas nie boli”. Każdy z nas chciałby mieć życie pełne przygód, jednak do tego nie wystarczą same marzenia – potrzebujemy także siły i zdrowia :)

Odpowiedź na potrzeby młodych dorosłych

Można dojść jednak do wniosku, że skoro młodym dorosłym brakuje czasu na odpoczynek, tym bardziej nie znajdą go na stanie w kolejkach, aby umówić się na wizytę u lekarza czy na badanie. Szczególnie jeżeli ich obecne prace nie zapewniają benefitów pracowniczych w postaci opieki medycznej. Dodatkowo ich życie przede wszystkim opiera się na aktywnościach online, pozwalając im na szybsze działanie i rozwój.

PZU Zdrowie połączyło ze sobą wszystkie te elementy, tworząc produkt dostosowany do potrzeb młodych dorosłych. „Pakiet medyczny dla Studenta” pomimo swojej nazwy nie jest skierowany wyłącznie do studentów, ale do wszystkich osób między 18. a 28. rokiem życia. Wybierając jeden z trzech wariantów, pacjenci mają zapewniony dostęp nawet do 20 specjalizacji lekarskich i 230 badań w ogólnopolskiej sieci placówek PZU Zdrowie.

Jakie są korzyści z posiadania pakietu?

Aby nabyć pakiet, nie trzeba odrywać się od swoich codziennych aktywności – można to zrobić w trakcie przerwy w pracy, w drodze na zajęcia, czy podczas spotkania towarzyskiego. Wystarczy wejść na portal PZU Zdrowie lub zainstalować aplikacje mojePZU. I tyle! Dodatkowo w ten sam sposób możesz później umawiać się na wizytę czy badanie. Wszystko odbywa się online, bez zbędnej papierologii, wypełniania wniosków i chodzenia od okienka do okienka, czyli tak jak studenci lubią najbardziej :)

Po wykupieniu pakietu nie trzeba również stać w długich kolejkach do lekarza. PZU Zdrowie gwarantuje wizytę w ciągu dwóch (lekarze POZ) do pięciu (specjaliści) dni roboczych. W zależności od potrzeb możesz również umówić się na konsultację stacjonarną w wybranej placówce na terenie całej Polski lub skorzystać z możliwości teleporady. Dzięki temu możesz skorzystać z pakietu podczas odwiedzin w domu rodzinnym, pomiędzy zajęciami na uczelni, czy w trakcie wizyty w innym polskim mieście.

Zadbaj również o swój styl życia i zdrowie psychiczne

W trosce o zdrowie, młodzi dorośli nie powinny również zapominać o zdrowym odżywianiu. Przestrzeganie zasad zdrowego żywienia może zmniejszać ryzyko zachorowania na wiele chorób m.in. cukrzycę, choroby układu krążenia czy nowotwory. W ramach pakietu medycznego PZU Zdrowie dla studentów młodzi dorośli mogą skorzystać z konsultacji u dietetyka, który podpowie im, co powinni zmienić w swoim dotychczasowym żywieniu, a także przedstawią rozwiązania indywidualnie dostosowane do ich potrzeb. Do dyspozycji pacjentów są również psycholodzy, którzy chętnie wesprą wszystkich w tym intensywnym i trudnym pod względem zdrowia psychicznego czasie.

Więcej informacji znajdziesz na zdrowie.pzu.pl.


Źródła:

Raport Rzecznika Praw Studenta - Zdrowie psychiczne na polskich uczelniach, 2020 r.

Hutchesson MJ, Whatnall MC, Yazin N, et al. Health behavior interventions for university students measuring mental health outcomes: A scoping review. Front Public Health. 2022;10:1063429.

British Council, Young adults in Poland. Next Generation Research Series, 2021


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-27 15:56:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności