Kandydacie, jeszcze nie jest za późno! Studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Termin rozpoczęcia roku akademickiego zbliża się nieubłaganie, ale nadal masz szanse rozpocząć studia na wymarzonym kierunku studiów w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Jeżeli interesujesz się wiedzą z obszaru zdrowia, medycyny, fascynuję Cię wszystko co związane z prawidłową kondycją ludzkiego organizmu, a jednocześnie lubisz pracować z ludźmi i chcesz w przyszłości pomagać innym w radzeniu sobie z różnego rodzaju dolegliwościami, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest miejscem idealnym dla Ciebie.

W ofercie Uczelni znajdziesz kierunki studiów z obszaru nauk o zdrowiu i nauk medycznych, które pozwolą Ci zdobyć solidne wykształcenie oraz stabilny zawód w przyszłości. Ponad 24 letnie doświadczenie w kształceniu, nowoczesna infrastruktura dydaktyczna, w tym profesjonalnie wyposażone specjalistyczne pracownie oraz wybitna kadra dydaktyczna - lekarzy, praktyków, ekspertów i specjalistów to atuty, które sprawiają, że Uczelnia jest w tej dziedzinie bezkonkurencyjna, a także jest wyborem przez liczne grono kandydatów dążących do realizacji marzeń o pracy w branży zdrowia.

Rekrutacja na semestr zimowy 2023/2024 trwa! W ofercie Uczelni dostępne są:

  • Studia I stopnia (trzyletnie studia licencjackie)

  • Jednolite studia magisterskie (pięcioletnie studia magisterskie)

  • Studia II stopnia (dwuletnie studia magisterskie)

A także ciekawe kursy i szkolenia, które idealnie uzupełnią wiedzę zdobytą podczas studiów :)

Zastanawiasz który kierunek wybrać?

Dietetyka (studia I i II stopnia) 

 - interesujesz się zdrowym odżywaniem, z uwagą czytasz etykiety produktów spożywczych, wiesz jak zbilansować posiłek, aby dostarczał niezbędnych składników do naszego organizmu, krótko mówiąc, żyjesz w myśl zasady - „jesteś tym co jesz”? Kierunek dietetyka, to wybór, który pozowali Ci rozwinąć zainteresowania i zdobyć wiedzę niezbędną do diagnozowania pacjentów z problemami związanymi z żywieniem, opracowywać diety zgodnie z zapotrzebowaniem, wyliczać kaloryczność posiłków, planować żywienie dla zorganizowanych grup pacjentów i klientów w takich jednostkach jak szpitale, placówki oświatowe, firmy cateringowe itp. Kontynuując naukę na studiach magisterskich możesz studiować w ramach jednej z dostępnych ścieżek kształcenia: psychodietetyka z elementami medycyny stylu życia, dietetyka kliniczna, dietetyka sportowa.

Kosmetologia (studia I i II stopnia) 

– jeżeli cechuje Cię wrażliwość na piękno, masz poczucie estetyki, z pasją zgłębiasz wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji, szukasz sposobów na zachowanie skóry i ciała w dobrej formie, lubisz testować nowinki kosmetyczne i wiesz jak wyselekcjonować te idealne do danego typu skóry, podejmując studia na kierunku kosmetologia, dasz sobie szanse, aby stać się ekspertem w tej dziedzinie. Ukończenie studiów na kierunku kosmetologia umożliwi Ci rozpoczęcie pracy nie tylko w renomowanych gabinetach, ale również podjęcie współpracy z lekarzami czy też prace w laboratoriach przy tworzeniu nowych produktów kosmetycznych. W trakcie studiów magisterskich oferujemy możliwość wyboru jednej zgodnej z Twoimi zainteresowaniami ścieżki kształcenia: trychologia kosmetologiczna, kosmetologia w onkologii, kosmetologia anti-aging, odnowa biologiczna, podologia.

Pielęgniarstwo (studia I stopnia) 

– jesteś wrażliwy na cierpienie innych, masz w sobie duże pokłady empatii, fascynuje Cię zgłębianie wiedzy z obszaru anatomii, biologii, fizjologii i innych związanych z ludzkim organizmem? Studia na kierunku pielęgniarstwo to wybór, który pozwoli Ci realizować się jako osoba niosąca pomoc chorym. Nieustanne zapotrzebowanie pracowników z obszaru ochrony zdrowia, sprawia że absolwenci kierunku pielęgniarstwo są aktualnie bardzo pożądanymi i cenionymi na rynku pracy specjalistami.

Zdrowie publiczne (studia I stopnia) 

– jeżeli Twoje zainteresowania oscylują wokół wiedzy ekonomicznej, społecznej, prawnej, ale jednocześnie chcesz mieć realny wpływ na polepszenie jakości życia społeczeństwa w obszarze zdrowia, wybór kierunku zdrowie publiczne umożliwi Ci podjęcie pracy w placówkach zajmujących się szeroko rozumianą ochroną i promocją zdrowia, w tym jednostkach administracji publicznej, instytucjach naukowych i badawczych, podmiotach leczniczych oraz placówkach opiekuńczych.

Fizjoterapia ( jednolite studia magisterskie) 

– to idealny wybór dla kandydatów, którzy swoją codzienną pracą chcą mieć wpływ na jakość życia innych, pomagać im w odzyskiwaniu sprawności czy też umożliwić prawidłowy rozwój ruchowy. Studiując fizjoterapię, poznasz tajniki ludzkiego ciała, dowiesz się, jak postępować z różnymi grupami pacjentów - osobami starszymi, kobietami w ciąży, dziećmi i niemowlętami. Ukończenie studiów da Ci możliwość pracy w wielu placówkach związanych z rehabilitacją, jak i również prowadzenie własnego gabinetu fizjoterapeutycznego.

Warto podkreślić, że od 3 lat certyfikatem wyróżnione zostały jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. W tym roku dodatkowo Uczelnia została uhonorowana tytułem Lidera jakości kształcenia na kierunku fizjoterapia. Certyfikat „Lider Jakości Kształcenia”. Blisko 16 letnie doświadczenie w  kształceniu na kierunku fizjoterapia umożliwiło wdrożenie właściwych udoskonaleń pozwalających w pełni realizować i zachować praktyczny charakter studiów. Lata praktyki i wypracowane w tym okresie rozwiązania stanowią dziś potwierdzenie naszej efektywności.

Psychologia – (jednolite studia magisterskie) 

– jeżeli fascynuje Cię wiedza na temat tajników ludzkiej natury, zawsze rozkładasz na czynniki pierwsze zachowania i reakcje osób wśród których przebywasz, studia psychologiczne to idealny wybór dla Ciebie. Podczas pięcioletnich studiów magisterskich o profilu praktycznym, poznasz schemat działania mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem i motywacją. Uzyskasz wiedzę niezbędną do zrozumienia wewnętrznych przeżyć człowieka, budzących się w nim emocji oraz tego jaki wpływ mają one na dalsze funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Duża ilość zajęć praktycznych umożliwi Ci zapoznanie się z różnymi przypadkami zaburzeń i problemów, rozwinie umiejętność precyzyjnej oceny stanu pacjenta, a także pozwoli na ukierunkowanie swojego kształcenia zgodnie z  zainteresowaniami poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia: psychologia kliniczna, psychoterapia, neuropsychologia. Każda z oferowanych ścieżek stanowi zbiór sumiennie dobranych zajęć, które umożliwiają Ci rozwój w wybranym obszarze psychologii.


Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to Uczelnia innowacyjna, która zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich interesariuszy. Obserwując postęp technologiczny i wynikające z niego zmiany, wiemy jak istotne jest to, aby nieustannie aktualizować wiedzę, poszerzać kompetencje i rozwijać się zarówno jako zespół jak i również jako instytucja. Dlatego, z uwagi na potrzeby szczególnie młodych ludzi, dla których cyfryzacja jest procesem wszechobecnym, zdecydowaliśmy się na wdrożenie innowacyjnych form kształcenia - platformy edukacyjnej Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. 

Celem tego projektu jest umożliwienie uczestnikom bezpłatnego i nielimitowanego dostępu do serii branżowych kursów i szkoleń. To efekt współpracy uznanych zarówno w Polsce jak i za granicą, ekspertów - lekarzy, praktyków, wykładowców akademickich i innych specjalistów z obszaru nauk o zdrowiu i nauk medycznych. Użytkownicy platformy będą mieli możliwość skorzystania ze szkoleń z obszarów, które wzbudzają największe zainteresowanie i są najistotniejsze z perspektywy wybranego kierunku studiów. Dostęp do platformy pozwoli zarówno studentom jak i maturzystom nie tylko na rozwój zainteresowań i poszerzenie wiedzy, ale także zapewni atrakcyjniejsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy poprzez uzyskanie dodatkowych certyfikatów.


To już ostatnia szansa na dołączenie do grona studentów Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Nie zwlekaj ! Rekrutacja trwa do 30 września.

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu i wybierz studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku!

Zapraszamy!
ostatnia zmiana: 2023-09-05
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności