Festiwal Nauki - ruszmy razem w ekscytującą podróż do przyszłości

Tajemnice Rosji, dezinformacja i wyzwania, przed którymi stoi Polska. To tematy, które pojawią się podczas dorocznego Festiwalu Nauki. Partnerem wydarzenia jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Eksperci uczelni nie po raz pierwszy będą dzielić się swoją wiedzą. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 Dzielimy się wiedzą

Festiwal Nauki jest największą imprezą popularyzującą naukę w Polsce i jedną z największych w Europie. 27. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15-29 września pod hasłem „Nauka to podróż w przyszłość”. Organizatorom przyświeca misja, by upowszechniać naukę i dzielić się wiedzą, aby odbiorcy lepiej rozumieli swoje życie i to, co się wokół nich dzieje. Zwłaszcza w czasach szerzącej się dezinformacji jest to niezwykle ważne. Wykłady i spotkania prowadzą specjaliści, którzy mają nie tylko dorobek naukowy, ale także zdolność objaśniania złożonych kwestii w sposób zrozumiały i przejrzysty.

Pomagamy zrozumieć świat

Akademia Finansów i Biznesu Vistula od lat angażuje się w organizację Festiwalu Nauki. Wydarzenie wpisuje się w cały szereg inicjatyw uczelni, których celem jest dzielenie się wiedzą i działanie na rzecz lokalnej społeczności. – Wykłady naszych ekspertów zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem – mówi dr Piotr Kościński, dziennikarz i autor książek. – Spotkania adresowane są do dzieci, młodzieży oraz starszych miłośników nauki, jednym słowem do wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej – wyjaśnia. – Czasami są to ludzie stale interesujący się jakimś problemem, a czasami, bo tak też bywa, na co dzień bardzo odlegli od przedstawianej tematyki. Najważniejsze, by wykład był ciekawy. A nasze są ciekawe! – podkreśla dr Kościński.

Wiemy, co jest najważniejsze

W tym roku specjaliści z Uczelni Vistula będą koncentrować się m.in. na polityce Rosji, trudnych wyzwaniach, przed którymi staje polskie państwo i naród oraz na dezinformacji. To tematy gorące, z którymi warto się zmierzyć.

Program

  • 18 września, poniedziałek, godz. 17:00 – dr Piotr Kościński „Rosja jako nowe "Imperium Zła?”; 

  • 19 września, wtorek, godz. 17:00 – dr Anna Orzechowska „Jak literatura uczy nas być lepszymi ludźmi, czyli o etycznej krytyce literackiej w XX i XXI wieku”; 

  • 20 września, środa, godz. 17:00 – dr Grzegorz Mathea „Czy Napoleon byłby dobrym menedżerem? Czego współczesny biznes może się nauczyć z historii wojen?”;  

  • 21 września, czwartek, godz.17:00, dr hab. Wawrzyniec Konarski „Węzeł Gordyjski? Trudne wyzwania Narodu i Państwa w nowożytnej historii Polski”; 

  • 22 września, piątek, godz. 17:00 – dr Wojciech Lorenc „Działania hybrydowe i dezinformacja Rosji – wyzwania dla Polski”.  

Wykłady odbędą się stacjonarnie w kampusie Uczelni Vistula (Aula 2A, ul. Stokłosy 3 w Warszawie) oraz online na kanale Facebook Uczelni Vistula (https://www.facebook.com/uczelniavistula).


ostatnia zmiana: 2023-09-15
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności