Studia logistyczne w WSAiB - charakterystyka kierunku

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni otwiera drzwi dla przyszłych specjalistów w dziedzinie logistyki, oferując studia licencjackie, które przygotowują do pracy na różnorodnych stanowiskach w tej branży. Program kształcenia zaprojektowano z myślą o praktycznym przygotowaniu studentów, umożliwiając im zdobycie niezbędnych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

Studentów kierunku Logistyka czekają wyzwania, jak udział w projektach i programach, których przykładem może być Program Adopcji Statków, realizowany we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem InterManager. Daje on możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z załogą statku, co jest doskonałym ćwiczeniem umiejętności komunikacyjnych, zwłaszcza w języku angielskim, w warunkach utrudnionej łączności.

Nowością w ofercie edukacyjnej są studia dualne, które powstały dzięki współpracy z kluczowymi przedsiębiorstwami regionu Pomorza. Program ten pozwala studentom na łączenie nauki z pracą zawodową, co zdecydowanie wpływa na zdobywanie praktycznego doświadczenia i ułatwia wejście na rynek pracy.

Innowacyjne podejście do kształcenia obejmuje również współpracę z Fundacją GS1 Polska, dzięki której studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty oraz korzystać ze szkoleń e-learningowych. Takie doświadczenia przybliżają przyszłych absolwentów do realiów rynku pracy, jednocześnie wzbogacając ich CV o cenne umiejętności.

Aktywność w Naukowym Kole Logistycznym TIR umożliwia uczestnictwo w wizytach studyjnych i projektach, które pozwalają na praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej.

Absolwenci logistyki to przygotowani specjaliści, którzy nie tylko posiadają wiedzę kierunkową, ale także znają dziedziny pokrewne, takie jak marketing czy zarządzanie. Ich umiejętności znajdują zastosowanie w różnorodnych sektorach rynku pracy, zwłaszcza na Pomorzu, gdzie rozwinięta infrastruktura i liczne przedsiębiorstwa logistyczne tworzą sprzyjające warunki do rozwoju kariery w tej branży.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni proponuje więc program edukacyjny, który jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się rynek logistyczny, przygotowując studentów do wyzwań zawodowych, jakie mogą ich spotkać.

więcej na stronie uczelni:

https://wsaib.pl/kandydat/studia-licencjackie/logistyka


ostatnia zmiana: 2024-03-20
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności