Marzysz, aby refleksyjnie i mądrze podchodzić do życia, ale nie wiesz jak?
Zapraszamy Cię na hybrydowe studia magisterskie “Filozofia jako droga do zintegrowanego samorozwoju”, które możesz połączyć z pracą zawodową i innymi obowiązkami. Wykłady, konwersatoria i seminaria on-line, a dodatkowo zjazdy, na których ćwiczymy warsztatowo niezwykle przydatne dziś umiejętności praktyczne mocno związane z mądrością filozoficzną i życiową, np.:
• mindfulness w procesie rozwoju osobowego
• komunikacja interpersonalna
• coaching kognitywny, life coaching i coaching kariery
• sztuka debatowania i public speaking
• argumentowanie i trafny krytycyzm
Prawo do ubiegania się o przyjęcie na kierunek mają osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie lub studia równorzędne w kraju lub za granicą i posiadają dokument uprawniający do kontynuacji kształcenia na studiach wyższych. Instytut Filozofii, jako jednostka naukowo-dydaktyczna o kościelnym statusie prawokanonicznym, może nadawać kanoniczny (kościelny) stopień licencjata naukowego osobom, które na dowolnej uczelni kościelnej ukończyły kierunek filozofia na pierwszym stopniu studiów i zdobyły kanoniczny (kościelny) stopień bakalaureata w dyscyplinie filozofia.
Absolwenci kierunku filozofia drugiego stopnia w Uniwersytecie Ignatianum są przygotowani do kreatywnego funkcjonowania w kontekście współczesnej kultury określanej jako VUCA World, w którym aktywnie i umiejętnie posługują się tzw. kompetencjami 4K: krytycznym myśleniem, kreatywnością, komunikacją i kooperacją. W trakcie studiów absolwenci nabyli zdolność do uprawiania filozofii jako rozumnego poszukiwania egzystencjalnej mądrości. Ich wiedza i umiejętności są zakorzenione w historii dyscypliny, a jednocześnie harmonijnie wpisują się we współczesny kulturowo-społeczny kontekst.
Absolwenci zdobyli zaawansowaną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z obszaru mądrościowo rozumianej filozofii, ze szczególnym uwzględnieniem klasycznej filozofii, zwłaszcza antropologii, a także filozofii współczesnej, w tym egzystencjalizmu i filozofii dialogu, fenomenologii świadomości oraz współczesnej etyki. Opanowali również umiejętności krytycznego i kreatywnego myślenia, analizy wiarygodności informacji, argumentowania i uzasadniania przekonań oraz rozpoznawania i zmieniania zniekształceń poznawczych.
Absolwenci drugiego stopnia studiów filozoficznych są przygotowani do pełnienia odpowiedzialnych ról w różnego typu organizacjach pozarządowych. Posiadają wysokie umiejętności komunikacyjne, analityczne i kooperatywne. Możliwe stanowiska obejmują:
Absolwenci są dobrze przygotowani do elastycznego kształtowania swojej kariery zawodowej w organizacjach i instytucjach społecznych, kulturalnych oraz firmach, które poszukują osób o dużych zdolnościach komunikacyjnych i analitycznych. Potrafią twórczo zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności w zaangażowaniu dla dobra innych oraz otoczenia kulturalno-społecznego.
Więcej informacji:
https://usos-irk.ignatianum.edu.pl/pl/offer/B_1_1_1/programme/FIL-SM/?from=field:FIL
Więcej o Instytucie Filozofii UIK dowiesz się tutaj: