Znajdź nas na

Cudzoziemcom będzie łatwiej nostryfikować dyplom lub kontynuować studia w Polsce. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało rozporządzenie w tej sprawie.

Prawo powinno być nauczane na 5-letnich studiach magisterskich. Studiowanie w systemie 3+2 na kierunkach prawniczych nie zdało egzaminu. Absolwent np. polonistyki, który później szedł na studia prawnicze nie miał możliwości dostania się na aplikację - powiedziała wiceminister nauki Daria Lipińska-Nałęcz.

Przyszli studenci oczekują, że w trakcie studiów będą mogli przede wszystkim zdobyć praktyczne umiejętności, które są poszukiwane przez pracodawców, a także spodziewają się, że zostaną dobrze przygotowani do podjęcia pierwszej pracy i poznają swojego przyszłego pracodawcę jeszcze w trakcie studiów – wynika z badań „Uniwersum Talent Research 2015”, przeprowadzonych przez międzynarodową organizację Uniwersum ze Sztokholmu.

Wraz z reformą szkolnictwa weszły zmiany dotyczące wyboru kierunku studiów. Obecnie chcąc podjąć studia w zakresie chemii należy zawczasu tę decyzję podjąć i przemyśleć. Wybierając kierunek studiów warto rozważyć wszystkie za i przeciw, zwłaszcza iż trendy na rynku pracy się zmieniają z czasem. Oczywiście wykształcenie można uzupełniać jak i zmieniać. Popyt na chemików rośnie, głównie za sprawą rozwoju branży technologii przemysłu spożywczego jak i farmacji, w mniejszej mierze przemysłu chemicznego farb, polimerów itp. Młodzi ludzie często zastanawiają się co mogliby ze sobą zrobić kończąc chemię.

Studia MBA realizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej otrzymały międzynarodowy certyfikat Association of Masters In Business Administration (AMBA). W Polsce mogą się nim pochwalić tylko cztery inne uczelnie.

System wynagradzania w unijnym programie Horyzont 2020 może zwiększać dystans między tzw. nowymi a starymi krajami UE - uważa minister nauki Lena Kolarska-Bobińska. O zmianach w systemie mają rozmawiać z Komisją Europejską przedstawiciele państw UE.

Projekt dwuwymiarowej pikselowej kamery promieniowania X koordynowany przez prof. Pawła Grybosia z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej znalazł się w zestawieniu „15 kreatywnych w nauce”.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest pierwszą uczelnią niepubliczną w Polsce, która otrzymała wyróżniającą ocenę instytucjonalną. Dotychczas wyróżniającą ocenę instytucjonalną otrzymało jedynie 11 uczelni publicznych (17 wydziałów). WSB jest pierwszą uczelnią niepubliczną z tak wysoką notą!

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz trzeci znalazł się w rankingu QS (QS World University Ranking) obejmującym 4% najlepszych szkół wyższych na świecie.

Liczba kierunków filologicznych jest jednym z głównych wyznaczników potencjału językowego danego państwa czy miasta. Ten z kolei decyduje często o lokowaniu zagranicznych inwestycji w regionie. Biznes upomina się o absolwentów filologii, którzy oprócz angielskim, traktowanym dziś jako standard, posługują się biegle również hiszpańskim, duńskim czy niderlandzkim. Czy oferta polskich uczelni nadąża za potrzebami rynku?

Realizowany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie program CEMS Master in International Management zajął 4. miejsce, a kierunek zarządzanie miejsce 75. w najnowszym rankingu FT. Tym samym SGH z dwoma swoimi programami magisterskimi znalazła się ponownie wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie. W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia znacznie wzrosły zarobki ankietowanych absolwentów obu kierunków. Ponad 95% absolwentów tych programów znajduje pracę w ciągu trzech miesięcy od zakończenia studiów.

W opublikowanym 14 września 2015 r. przez „Financial Times” rankingu
magisterskie studia z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego zajęły najwyższą pozycję wśród uczelni biznesowych z Polski i z Europy Środkowej, plasując się na 42. miejscu w całym zestawieniu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza wszystkich pracowników organizacji, którzy zajmują się szeroko pojętym biznesem sportowym na unikatowe studia podyplomowe "Ekonomia sportu". Oferta kierowana jest także do osób, które na co dzień pracują przy organizacji wydarzeń sportowych i dla których sport jest pasją i sposobem na życie.

POSZERZ SWOJE HORYZONTY! PULS WARSZAWY BIJE W PAŁACU KULTURY I NAUKI. A JEGO SERCEM JEST COLLEGIUM CIVITAS - CZYLI COŚ ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ STUDIA: EDUKACJA NA ŚWIATOWYM POZIOMIE.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Śląski uruchamiają pierwszy w Polsce program Executive Master of Business Administration dla kadry menedżerskiej przedsiębiorstw lotniczych. Programy studiów MBA prowadzone są wspólnie z IAE Graduate School of Management, klasyfikowane są w najwyższej Klasie Mistrzowskiej Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM oraz posiadają międzynarodową akredytację CEEMAN IQA (International Quality Accreditation).

Wioślarze AZS AWFiS Gdańsk - Miłosz Jankowski w dwójce i Mateusz Biskup w czwórce wywalczyli kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Rio de Janeiro.

Kanadyjczycy zdominowali podium drugiej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge. Pierwsze miejsce zajęła drużyna University of Saskatchewan Space Design Team z Kanady. Tuż za nimi uplasowali się Polacy z Politechniki Białostockiej (#next team). Na trzecim Mc Gill University z Montrealu.

Wprowadzenie nowych technologii w sektorze energetycznym to jeden z celów umowy podpisanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz firmę RAFAKO S.A. Porozumienie zakłada prowadzenie wspólnych przedsięwzięć badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.

W sierpniową noc z 21 na 22 2015 r. w finansowej części Manili na Filipinach ponad 100 młodych osób z różnych krajów, między innymi z Filipin, Wietnamu, Sri Lanki, Indii, Nepalu, Turcji, Hiszpanii, wzięło udział w 24-godzinnym Hackathonie. Decyzją jury zwyciężyła gra edukacyjna „World of Startups”, której pomysłodawcą jest Michał Jakubowski, asystent w Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Ruszył nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacyjnym „Studia z Przyszłością”, który służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach. Do akredytacji środowiskowej mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), a także kierunki studiów podyplomowych, prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów.