Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Podczas uroczystości wręczenia nominacji profesorskich, prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że uczelnie polskie czekają wyzwania związane ze zmianami demograficznymi. Mogą być one jednak szansą na poprawę konkurencyjności naszych ośrodków naukowych.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację o najpopularniejszych kierunkach studiów na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Największą popularnością wśród kandydatów na studia cieszyło się Budownictwo.
Rekrutacja rozpoczęła się 20 stycznia 2012 roku i potrwa do 8 marca. Rekrutacja dotyczy naboru na rok akade­micki 2012/2013 na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim dla wszystkich kandydatów niezależnie od posiadanego obywatelstwa i zasad ubiegania się o przyjęcie na studia.
Studenci to dla mediów temat-rzeka, w końcu to przyszłość narodu, oczko w głowie polityków – głównie w okresie wyborów. To również zbiorowa ofiara kryzysu ekonomicznego, zestawiana z innym pojęciem – bezrobociem. Studenci imprezują i pomieszkują w izbach wytrzeźwień, ale też piszą listy w słusznych sprawach, działają wolontariacko oraz… zarobkowo oddają nasienie. Trudno o większe sprzeczności - informuje raport Instytutu Monitorowania Mediów, który w ramach projektu Kompas Social Media podsumował zimowy semestr studiów w Polsce.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podało, że aż cztery politechniki znalazły się w pierwszej piątce najbardziej obleganych uczelni w roku akademickim 2011/2012.
Politechniki, a także uczelnie rolnicze miały więcej chętnych do studiowania niż uniwersytety. Eksperci twierdzą, że to nie rezultat mody na bycie rolnikiem menedżerem, a raczej sukces marketingowy uczelni rolniczych.
Międzynarodowy ranking Eduniversal - Best Masters and MBA Worldwide to zestawienie 4 tysięcy kierunków studiów na 153 uczelniach z całego świata, podzielonych na specjalizacje i według regionów geograficznych.
Od 16 stycznia przed studentami z całej Polski otwiera się perspektywa wygrania do 10 tys. zł, płatnych praktyk i staży w Grupie TP. Organizatorami konkursu są Orange i Telekomunikacja Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 2 472 studentów ze 197 uczelni z całej Polski.
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała najwyższą – wyróżniającą – kategorię kierunkowi politologia prowadzonemu na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Do międzynarodowego konkursu architektonicznego Schindler Award zgłosiło się już 385 osób z całej Europy. 80 z nich to Polacy. Liczba uczestników z Polski może być jeszcze wyższa, gdyż do konkursu można się zgłaszać się do kwietnia 2012.
Z badań przeprowadzonego w połowie 2011 roku wśród absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że ukończony kierunek studiów nie musi ułatwić poszukiwania pracy a ważniejsze okazują się umiejętności interpersonalne.
W ramach projektu "E-learning: nowoczesna i innowacyjna uczelnia" oferowane są studia niestacjonarne w trybie blended learning . Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się tytułem licencjata. Program studiów przewiduje zajęcia z przedmiotów podstawowych, kierunkowych i specjalnościowych. Wybór specjalności przez studentów następuje na II roku nauki od IV semestru. Projekt oferuje 2 specjalności: Rachunkowość podmiotów gospodarczych oraz Skarbowość i podatki.
Obecnie trwa ostatni etap drugiej edycji konkursu, w którym ostatecznych zwycięzców wybierają internauci. Swoje głosy na kandydatów można oddawać do 22 stycznia br.
Młodzi badacze z tytułem doktora mogą uzyskać dofinansowanie nawet w kwocie 1,2 mln złotych na realizację własnego projektu biorąc udział w trzeciej edycji programu LIDER. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia br.
W konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki zostanie wyłonionych sześć Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących. Wybrane jednostki przez pięć lat otrzymają z budżetu państwa około 50 mln zł.
Już niedługo najlepsi polscy badacze będą mogli zgłaszać się do II edycji programu Top 500 Innovators Science - Management - Commercialization. Nabór potrwa od 16 stycznia do 10 lutego br.
Według zapewnień resortu nauki, student będzie miał prawo bezpłatnie zmienić kierunek studiów dziennych po zaliczeniu pierwszego semestru. Z bezpłatnej możliwości zmiany kierunku będą mogły również skorzystać osoby, które poniosły całkowitą porażkę, ponieważ liczą się tylko zaliczone zajęcia.
Zmiany w prawie o szkolnictwie wyższym spowodowały, że osoby, które zechcą zmienić kierunek na dziennych studiach w uczelniach publicznych będą musiały liczyć się z kosztami.
Studencie! Masz szansę wyjechać na trzymiesięczne praktyki w trzech wybranych miastach na świecie. Chęć swojego udziału w konkursie należy zgłosić do końca stycznia.
Z badań przeprowadzonych w ramach projektu "Akademickie Mazowsze 2030" wynika, że warunkiem rozwoju polskiej gospodarki jest faworyzowanie uczelni technicznych kosztem humanistycznych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności