Studia - artykuły

tag
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w zestawieniu Webometrics Ranking of World Universities przygotowanym przez Cybermetrics Lab - grupę badawczą należącą do Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), największą publiczną instytucję badawczą w Hiszpanii. W najnowszym rankingu nasza Uczelnia uplasowała się na 22 lokacie wśród 408 polskich uczelni ujętych w zestawieniu (klasyfikacja polskich uczelni), 586 pozycji na 6010 wśród uczelni europejskich w klasyfikacji kontynentalnej (w tym na 92 miejscu wśród 2711 ośrodków naukowych w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz 1560 pozycji na 11989 wśród uczelni z całego świata (klasyfikacja światowa).
Zainteresowanym kandydatom i kandydatkom oferujemy w zimowym naborze trzy kierunki: geoinformatykę oraz gospodarkę przestrzenną prowadzone na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, a także fizykę techniczną na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Internetowa rejestracja potrwa do 19 lutego br.
Jak co roku Instytut Fizyki UMCS organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. „Pogotowie przedmaturalne z fizyki” to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Już w najbliższą środę, 17 stycznia br. o godz. 9:00, rusza internetowa rejestracja.
14 listopada podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i firmą Sii, dzięki któremu firma ta została formalnie wyłącznym partnerem kierunku Data Science, prowadzonego na Wydziale Ekonomicznym. Podpisana umowa otwiera nowe możliwości rozwoju wspomnianego kierunku studiów.
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otrzymał międzynarodową akredytację AICPA® & CIMA®. To prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższe kompetencje studentów w zakresie zarządzania finansami. Uzyskanie akredytacji AICPA & CIMA jest dużym osiągnięciem dla Wydziału Ekonomicznego UMCS. AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów.
Przypominamy, że Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w ramach dodatkowej rekrutacji. Przewidujemy także, że – jak co roku – duży ruch w systemie odnotujemy we wrześniu. Pełna lista kierunków, na których trwa jeszcze nabór, znajduje się w systemie rekrutacyjnym: irk.umcs.pl. Na większości kierunków studiów I stopnia planujemy zakończenie naboru w połowie września, jednak zachęcamy do sprawdzania harmonogramów i zasad przyjęć znajdujących się w indywidualnych opisach poszczególnych kierunków na stronie rekrutacji.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. W tej ofercie dodatkowa rekrutacja jest prowadzona m.in. na: geoarcheologię, geowizualizację historyczną i archeologiczną, historię, germanistykę, rusycystykę, portugalistykę, biologię, geografię, geografię wojskową i zarządzanie kryzysowe, chemię o różnych specjalnościach, socjologię, europeistykę czy kognitywistykę. Pełna lista kierunków, na których trwa jeszcze nabór, znajduje się w systemie rekrutacyjnym: irk.umcs.pl
Terminy naboru w opisach poszczególnych kierunków.
Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się 17 kwietnia i trwała do 8 lipca.
Po raz kolejny – czwarty rok z rzędu – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w światowym rankingu The Center for World University Rankings (CWUR) 2023-2024. Ranking został opublikowany 15 maja br.
17 kwietnia rozpocznie się rejestracja kandydatów na studia w UMCS-ie, która potrwa do 7 lipca, i podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona w systemie https://rekrutacja.umcs.pl/. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lulinie proponuje kandydatom na studia szeroką i różnorodną ofertę kształcenia, w ramach której można wybierać spośród około 90 kierunków (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne) oraz ponad 300 specjalności.
Po kilku latach intensywnych działań prestiżowe logo HR Excellence in Research dla UMCS zostało odnowione. Komisja Europejska przyznaje to wyróżnienie instytucjom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie tworzenia dobrych warunków pracy naukowej, w tym prowadzenia przejrzystych procesów rekrutacji.
7 grudnia 2022 r. rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski i rektor KUL ks. prof. dr hab. Mieczysław Kalinowski podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia i wspólnego prowadzenia nowego kierunku studiów pod nazwą Polish Studies.
Wyniki oceny jakości działalności jednostek naukowych mają kluczowe znaczenie dla ich rozwoju, a także prestiżu i oddziaływania w środowisku akademickim. Opublikowane wyniki parametryzacji odzwierciedlają rangę naukową Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i są dużym sukcesem wszystkich pracowników zaangażowanych w działalność badawczo-rozwojową Uczelni.
Rejestracja kandydatów w systemie obsługi rekrutacji UMCS na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 8 lipca.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dołączył do prestiżowego konsorcjum Uniwersytetów Europejskich – ATHENA (Advanced Technology Higher Education Network Alliance). Wraz z innymi uczelniami z całego kontynentu, UMCS będzie realizował działania z zakresu zaawansowanych technologii w szkolnictwie wyższym.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 22 i SONATA 17 – na realizację projektów z zakresu badań podstawowych w polskich jednostkach. Naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pozyskali 3 mln zł na finansowanie projektów badawczych.
Stres dotyka nas w wielu momentach życia, także tych, które związane są z rozwojem i zmianą. Można wymienić mnóstwo sytuacji, które jednocześnie cieszą i stresują, a to dlatego, że człowiek z natury obawia się rzeczy, których nie zna, ale jednocześnie wzbudzają one w nim ekscytację. Niewątpliwie do takich sytuacji można zaliczyć to, że wiele osób aktualnie przygotowuje się do podjęcia ważnej dla siebie decyzji, która w większym lub mniejszym stopniu będzie miała wpływ na dalsze funkcjonowanie społeczne, zawodowe czy osobiste. O czym mowa? O stresie związanym z egzaminami maturalnymi oraz procesem rekrutacyjnym na studia.
6 maja 2022 roku przypada 70. rocznica śmierci Marii Montessori – autorki jednej z najpopularniejszych alternatywnych koncepcji pedagogicznych. Mimo że system pedagogiczny Montessori powstał na początku XX wieku, dzięki ponadczasowym założeniom jest wciąż aktualny i obecny w ponad 25 000 placówek edukacyjnych na całym świecie.
Po raz kolejny – już trzeci rok z rzędu – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings 2022-2023. Tym razem uzyskaliśmy 1547 lokatę wśród niemal 2000 światowych uczelni i dzięki temu znaleźliśmy się w prestiżowym gronie niespełna 8% najlepszych, globalnych uniwersytetów. Ranking został opublikowany 25 kwietnia br.
1 kwietnia 2022 roku, w systemie obsługi rekrutacji (tzw. SOR - www.rekrutacja.umcs.pl) rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która będzie trwała do 8 lipca br.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności