Znajdź nas na    

Seminarium doktoranckie - droga do karier

Od nowego roku akademickiego Olsztyńska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej uruchamiają w Olsztynie czterosemestralne seminarium doktoranckie.

W ten sposób uczelnia chce pomóc zainteresowanym w zdobyciu stopnia naukowego – doktora, w rozwijających się dyscyplinach naukowych, zarówno w zakresie nauk ekonomicznych, jak i technicznych.

Seminarium ma pomóc słuchaczom w samokształceniu z przedmiotów kierunkowych, jak i wprowadzić ich w zasady pracy studialnej i badawczej niezbędnej, tak w nauce, jak i pracy zawodowej w gospodarce czy administracji. Doktorat jest bowiem nie tylko ważnym etapem w karierze naukowej, ale i rozwoju w działalności biznesowej, czy nawet politycznej.

W pierwszym roku tematyka seminarium obejmować będzie zagadnienia rozwoju współczesnej nauki, gospodarki, techniki, kultury i sztuki, jak również metodykę prowadzenia prac badawczych.

Dwa kolejne semestry – III i IV – poświęcone będą głównie przygotowaniom do realizacji prac badawczych – studenci na tym etapie będą już bowiem zobowiązani do określenia własnego problemu badawczego, wstępnej hipotezy oraz planu badań i jego kosztorysu.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii dotyczącej zaproponowanej pracy, słuchacze uzyskają możliwość kontaktu z opiekunem naukowym – potencjalnym promotorem pracy doktorskiej.

Zajęcia na seminarium prowadzić będą pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej, OWSIiZ oraz zaproszeni eksperci i specjaliści. Odbywać się będą w siedzibie OWSIiZ w Olsztynie, raz w miesiącu, w trybie weekendowym – 12 godzin wykładów oraz ok. 2 godzin indywidualnych konsultacji.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny ze wszystkich przewidzianych w programie studium egzaminów oraz zatwierdzeniu koncepcji pracy, jego słuchacze otrzymają certyfikat uczestnictwa w Seminarium Doktoranckim wydany przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

O przyjęcie na seminarium mogą ubiegać się osoby, które posiadają tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lub inny równorzędny, uzyskany w Polsce lub zagranicą.

Szczegółowe informacje na stronie Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.


ostatnia zmiana: 2009-06-09
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności