Studenci z całego świata będą uczyć się o polskiej gospodarce

Około 20 zagranicznych studentów, nawet z tak odległych krajów, jak Gruzja, Indie, Korea Południowa, Australia i Kamerun, weźmie udział w tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH – Summer University Warsaw. Przez dwa wakacyjne tygodnie – od 5 do 18 lipca – uczestnicy odbędą 64 godziny zajęć związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji – polską gospodarką w XXI wieku.

Wykłady i ćwiczenia w języku angielskim prowadzić będą wykładowcy SGH. Mowa będzie m.in. o członkostwie Polski w Unii Europejskiej, doświadczeniach związanych z transformacją gospodarczą, o roli małych i średnich przedsiębiorstw w polskiej gospodarce, funkcjonowaniu polskiego sektora finansowego i przemysłowego, a także o stosunkach Polski z zagranicą. Studenci w ramach zajęć zwiedzą Giełdę Papierów Wartościowych, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz halę produkcyjną Fabryki Samochodów Osobowych. Poza zajęciami zwiedzać będą Warszawę, Kraków, kopalnię soli w Wieliczce oraz muzeum Auschwitz-Birkenau.

Summer University Warsaw organizowany jest przez Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH we współpracy z Samorządem Studentów SGH.  


 

data ostatniej modyfikacji: 2010-07-02 20:50:22
Komentarze
 
Polityka Prywatności