Znajdź nas na    

Wicemistrzostwo świata dla studentów z Uniwersytetu Warszawskiego

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wicemistrzami świata

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zostali wicemistrzami biznesowych symulacji w konkursie Global Management Challenge.

Zawody największej międzynarodowej symulacji zostały rozegrane w Bukareszcie w dniach 17-18 kwietnia. Polskę reprezentowali studenci matematyki i informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego.

W konkursie Global Management Challenge rywalizowały drużyny z 24 krajów z całego świata. W pierwszym dniu zawodów wyłoniono 8 drużyn, które spotkały się w ścisłym finale. Polacy zmierzyli się w nim z reprezentantami Chin, Rosji, Estonii, Francji, Portugalii, Słowacji i Ukrainy.

Zespół studentów z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Paweł Przytuła, Damian Rodziewicz, Marek Rogala i Filip Stachura zajął drugie miejsce, nieznacznie ustępując wygranej drużynie z Ukrainy. Na trzecim miejscu zawody zakończyła reprezentacja Chin.

Studenci z UW przez dłuższy czas trzymali obserwatorów w niepewności, zajmując ósme lub siódme miejsce, by zaskoczyć wszystkich gwałtownym wzrostem ceny akcji w ostatnim kwartale i skokiem z ósmej na drugą pozycję.

Wszystkie drużyny były na niezwykle wysokim poziomie i świetnie zarządzały swoimi firmami. Co ciekawe, zespoły zastosowały różne strategie, a mimo to różnice w czołówce były minimalne. Prowadzone przez uczestników finału firmy agresywnie walczyły o klientów, przez co osiągnięcie zysków na symulowanym rynku było bardzo trudne – mówi Marek Rogala.

Wicemistrzowie świata jeszcze w tym roku planują wcielić w życie swój biznes. Zdobywali bowiem doświadczenie w wielkich międzynarodowych firmach, takich jak Microsoft, Google, Facebook, UBS.

Zawody Global Management Challenge (GMC) to największa międzynarodowa symulacja biznesowa. W trzynastu edycjach konkursu uczestniczyło dotąd ponad pół miliona osób na całym świecie.

Uczestnicy symulacji wcielają się w rolę zarządu wirtualnego przedsiębiorstwa i podejmują decyzje dotyczące działania spółki. O zwycięstwie decyduje cena akcji spółki pod koniec symulacji. Polacy od lat zajmują czołowe miejsca w konkursie.

Informacje na stronie:

http://www.gmcpoland.pl/

opublikowano: 2013-04-26
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności