Największa biblioteka internetowa dla studentów

IBUK

Od 1 października br. komplety książek akademickich w formie elektronicznej, niezbędnych do zaliczenia najpopularniejszych kierunków studiów, są dostępne na www.ibuk.pl, do wypożyczenia na miesiąc. Zupełnie online.

Dla tych, którym szkoda czasu na żmudne godziny w uczelnianej czytelni IBUK.pl - największa biblioteka naukowa online, wprowadza wirtualną czytelnię.

Nowością wprowadzoną w październiku 2013 r jest możliwość wykupienia miesięcznego dostępu do 5 pozycji w cenie 19,90 zł.

Wypożyczone książki online można czytać na tablecie, smartfonie lub komputerze stacjonarnym w specjalnie stworzonej aplikacji, która ułatwia naukę. Umożliwia ona m.in. robienie zaznaczeń w treści publikacji, kopiowanie fragmentów wraz z poprawną bibliografią czy drukowanie wybranych stron. Komfort korzystania z IBUKa potwierdza otrzymany w 2013 roku tytuł finalisty konkursu Instytutu Wzornictwa Dobry Wzór 2013.

Jak twierdzi Natalia Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Wydawnictwa Naukowego PWN, "IBUK to wyjątkowy projekt, w którego ideę wpisana jest innowacyjność i otwarcie na potrzeby internauty. Miesiąc czytania to idealna opcja zarówno dla studentów jak i wykładowców, ale i zapracowany profesjonalista może być nią zainteresowany".

IBUK.pl to największa w Polsce platforma umożliwiająca czasowy dostęp do treści książek online. IBUK wykorzystuje technologię chmury. Książki wypożyczane z wirtualnej biblioteki dostępne są poprzez autorskie oprogramowanie myIBUK. Najważniejszą cechą aplikacji webowej myIBUK jest możliwość korzystania z niej na kilku urządzeniach: komputerze tablecie lub smartfonie, Czytnik myIBUK wyróżniają unikalne funkcje ułatwiające pracę z książką elektroniczną takie jak: wyszukiwanie fraz w tekście, cytowanie fragmentów, tworzenie przypisów i bibliografii oraz dodawanie własnych materiałów przydatne w pracy dydaktycznej i badawczej. Katalog IBUKa to 40 000 pozycji, z czego do wypożyczenia dostępnych jest już 5000 tytułów. Dostęp do zasobów jest online 24h na dobę, Wystarczy tylko login i hasło. Do platformy IBUK dołączyło ponad 40 wydawców w tym wiele oficyn akademickich, dzięki temu katalog daje dostęp do trudnodostępnych i niszowych pozycji akademickich.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:08:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności