WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymała zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie studiów I i II stopnia na kierunku Prawo. To sukces gdyńskiej uczelni.
Na mocy nadanych przez PKA uprawnień Uczelnia im. E Kwiatkowskiego w Gdyni jest obecnie jedyną szkołą wyższą (wśród uczelni publicznych i niepublicznych) w Polsce oferującą zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie na kierunku Prawo.
Dotychczas studia prawnicze prowadzone były w systemie jednolitych 5-letnich studiów magisterskich. WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oferuje teraz kształcenie na 3-letnich prawniczych studiach licencjackich oraz 2,5-letnich uzupełniających studiach magisterskich.
Dla kandydatów na studia oznacza to ułatwiony dostęp do wiedzy prawniczej - osoby z tytułem licencjata lub inżyniera mogą teraz rozpocząć studia magisterskie na kierunku Prawo, niezależnie od ukończonego kierunku studiów I stopnia. Ukończenie studiów II stopnia na kierunku Prawo upoważnia do starania się o aplikację prawniczą.
Nowy system kształcenia to doskonała informacja dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem gruntownej wiedzy prawniczej, np. dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnych przedsiębiorstw, czy kandydatów na prawników korporacyjnych.
- Oferta studiów I i II stopnia na kierunku Prawo w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni dostępna jest równolegle do dotychczasowych 5-letnich studiów magisterskich - mówi dr Piotr Lewandowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji w WSAiB. - Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni prowadzi także seminarium doktorskie dla prawników.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie stopnia doktora nauk prawnych zwalnia z obowiązku odbycia aplikacji przed egzaminem radcowskim, adwokackim lub notarialnym. Doktorzy nauk prawnych są również zwolnieni z egzaminu na aplikację radcowską i adwokackę, jeżeli wykażą, że przez co najmniej 3 lata wykonywali czynności adwokata lub radcy prawnego. Stopień doktora nauk prawnych to również pierwszy krok w kierunku kariery naukowej.
Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni jest jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. W rankingu opublikowanym przez tygodnik "Wprost" w 2012 r., WSAiB uplasowała się na 4 miejscu, wśród wszystkich uczelni niepublicznych w kraju. Uczelnia oferuje studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Wysoki poziom kształcenia na kierunku Prawo zapewnia doskonała kadra wykładowców, na którą składają się wybitni specjaliści, m.in.:
prof. dr hab. Jerzy Młynarczyk, prof. dr hab. Urszula Jackowiak, prof. dr hab. Władysław Rozwadowski, prof. dr hab. Andrzej Drwiło, prof. dr hab. Mariusz Zieliński, prof. dr hab. Jerzy Będźmirowski, dr hab. Adam Jedliński, prof. WSAiB, dr hab. Eugeniusz Bojanowski, prof. WSAiB, dr hab. Wojciech Lamentowicz, prof. WSAiB, dr hab. Andrzej Gaca, prof. WSAiB, dr hab. Zbigniew Godecki, dr Janusz Kaczmarek.
W związku z otrzymanymi uprawnieniami trwają zapisy na studia prawnicze w Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Dodatkowych informacji udziela Biuro Rekrutacji WSAiB w Gdyni mieszczące się przy ulicy Kieleckiej 7, tel. 58 660 74 10, e-mail: rekrutacja@wsaib.pl