Studia - artykuły

Internet dla studenta – porównanie najlepszych ofert

Strona www: panwybierak.pl/

Około 240 tysięcy w Warszawie i ponad milion studentów w całej Polsce niebawem rozpocznie rok akademicki. Duża część z nich wybiera studia poza domem rodzinnym, wielu jednak nadal liczy na finansową pomoc rodziców, gdyż studiuje dziennie. Studencki budżet jest ograniczony, a wydatków jest całkiem sporo – jednym z tych niezbędnych jest Internet. Z myślą o studentach dostawcy Internetu przygotowali pakiety szyte na miarę. Serwis PanWybierak.pl przygotował zestawienie ofert największych ogólnopolskich dostawców skierowanych właśnie do żaków.

Ponad dwie godziny dziennie czyli średnio 760 godzin rocznie1 przeciętny Polak spędza w Internecie. W czasach gdy nawet zapisy na zajęcia odbywają się online, również i nauka bez tego medium zaczyna być praktycznie niemożliwa. Dlatego też dla studentów tak ważny jest komfortowy i nieprzerwany dostęp do Internetu, a aby to osiągnąć kluczowy jest wybór odpowiedniego dostawcy usługi.

Niska cena – krótki termin

To, na co studenci zwracają uwagę w pierwszej kolejności to koszty jakie ich czekają. Średni miesięczny budżet studenta to około 1600 zł2, co nie daje miejsca na zbędne wydatki. Ceny największych dostawców w ofertach specjalnych często są dostosowane do tych warunków, a oferty oscylują w okolicach 50 zł miesięcznie. Decydując się na skorzystanie z oferty Vectry musimy doliczyć jednorazowy koszt aktywacji – 49 zł. W przypadku Netii, Multimediów i UPC aktywacja kosztuje złotówkę. Dodatkowym czynnikiem jest czas trwania umowy. W trakcie studiów stancje często są zmieniane, więc i ten czynnik bywa decydujący. Oferty studenckie zazwyczaj są zawiązywane na maksymalnie rok, a po tym czasie można je przedłużyć. Vectra, Multimedia oraz UPC oferują umowy do 30.06.2019 r., a Netia na okres 9 miesięcy.

Płynność przede wszystkim

W czasach wszechobecnych streamów, płynny Internet jest elementem obowiązkowym. Poza prędkością podaną na ulotce warto sprawdzić opinie na temat awaryjności dostawcy i sposobu obsługi klienta. Informacje na ten temat można znaleźć na takich stronach jak panwybierak.pl – gdzie istnieje możliwość opiniowania konkretnych dostawców. Znajdziemy tam również szerokie zestawienie ofert i, co bardzo istotne, dopasowanie ich pod konkretne adresy – nie każdy operator dostarcza swoje usługi na terenie całego miasta co dla studenta, który często dopiero je poznaje jest ważną kwestią.

Kuszą dodatkami

Dostawcy Internetu prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć kolejnych młodych ludzi do siebie. Vectra do oferty dodaje członkostwo w PlayStation Plus na 12 miesięcy, czym kusi środowisko graczy. Netia z kolei obiecuje studentom bony rabatowe do wykorzystania w serwisie pyszne.pl, oferującym zamówienie jedzenia online. Wśród pozostałych dostawców nadal dominują oferty, bez dodatkowych profitów. Jedynie Vectra wymaga potwierdzenia statusu studenta.


Dostawca

UPC

Netia

Vectra

Multimedia

Nazwa oferty

Internet Fiber Power
150 Mb/s

Internet MAX 150 Mb
na 9 miesięcy

Oferta Dla Studenta
Internet 150 Mb/s

Oferta dla Studenta Internet 120 Mb/s

Prędkość pobierania

150 Mb/s

150 Mb/s

150 Mb/s

120 Mb/s

Prędkość wysyłania

10 Mb/s

15 Mb/s

15 Mb/s

10 Mb/s

Aktywacja (jednorazowo)

1 zł

1 zł

49,90 zł

1 zł

Opłata miesięczna

49,99 zł

49,90 zł

49,90 zł

49 zł

Okres umowy

do 30.06.2019

9 miesięcy

do 30.06.2019

do 30.06.2019

1Żródło: Gemius/PBI, luty 2018

2źródło: https://zbp.pl/public/repozytorium/wydarzenia/images/wrzesien_2017/konf/ZBP_Portfel_Studenta_2017_ost.pdf


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-03 11:10:56
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci UMK
miniatura
miniatura Kampusu WSB we Wrocławiu - 2

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności