Studia - artykuły

Wyjazd językowy pod palmy

Ciekawą propozycją dla osób chcących nauczyć się języka angielskiego są kursy językowe za granicą. Nauka podczas wyjazdu wakacyjnego umożliwia połączenie przyjemnego z pożytecznym. Teraz takie kursy są jeszcze łatwiej dostępne, ponieważ szkoła językowa Maltalingua uruchomiła nową promocję na swoje kursy językowe na Malcie. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Doskonała lokalizacja

Kursy odbywają się na Malcie, wyspie położonej na Morzu Śródziemnym, która przez długi czas była kolonią brytyjską. Dlatego do dzisiaj lokalnym językiem urzędowym jest język angielski. Szkoła położona jest centralnej, najbardziej turystycznej części wyspy, w pięknej miejscowości St. Julian's znajdującej się nad samym morzem. Budynek, w którym mieści się siedziba szkoły, został gruntownie odremontowany i obecnie oferuje 12 nowoczesnych, w pełni klimatyzowanych sal lekcyjnych, studio internetowe, bibliotekę oraz kawiarnię i basen na dachu.

Miasteczko St. Julian's jest typowym kurortem wakacyjnym żyjącym z turystów. Jest popularnym miejscem odpoczynku dla przyjezdnych z całej Europy, nie tylko turystów, ale także tych pragnących rozpocząć nowe życie pod palmami. Dlatego też nie można w nim narzekać na brak rozrywek i nocnego życia. Znajdziemy tu liczne restauracje ze śródziemnomorską kuchnią, kawiarnie i bary, a także piękne plaże zarówno skaliste, jak i piaszczyste.

Dodatkowo Malta ma do zaoferowania ciepłą, słoneczną pogodę przez cały rok. Jest to kraj z największą liczbą dni słonecznych w roku – ponad 300, a średnia temperatura w trwającym pół roku sezonie kąpielowym wynosi dwadzieścia kilka stopni. Ponadto wyspa oferuje zabytki związane z bogatą historią.

Zalety tej metody nauki

Nauka języka odbywa się przede wszystkim na zajęciach. Są one prowadzone przez native speakers języka angielskiego, którzy posiadają wykształcenie oraz odpowiednie certyfikaty uprawniające do nauki języka angielskiego jako języka obcego. Ponadto posiadają oni długoletnie doświadczenie w pracy nauczyciela. Zajęcia skupiają się na rozwoju wszystkich umiejętności językowych i są oczywiście prowadzone całkowicie w języku angielskim, co przyspiesza proces nauki, wymuszając komunikację od samego początku w języku obcym.

Tym co wzmacnia intensywność nauki jest również komunikacja w języku angielskim w sytuacjach dnia codziennego - z innymi kursantami, którzy pochodzą z wielu różnych krajów, czy w trakcie aktywności i kontaktach z Maltańczykami.  Przełamanie się do mówienia jest jedną z kluczowych kwestii podczas nauki języka obcego. Wiele osób, nawet takich, które uczą się go od dłuższego czasu ma z tym problemy. Radzą sobie one całkiem nieźle z rozumieniem, ale mają wewnętrzną blokadę przed mówieniem, która wynika najczęściej ze strachu przed popełnieniem błędów w wymowie lub gramatycznych. Najlepszym sposobem na przełamanie takiej blokady jest właśnie immersja, czyli zanurzenie się w środowisku anglojęzycznym. Brak możliwości porozumiewania się po polsku wymusza kreatywność i szukanie zamienników nieznanych słów.

Taniej w promocji

Szkoła Języka Angielskiego Maltalingua wprowadziła ostatnio promocję, która obejmuje kursy organizowane w 2018 i 2019 roku. Dzięki niej kurs językowy na Malcie jest jeszcze tańszy. Wystarczy zajrzeć na stronę szkoły www.maltalingua.pl i przejść do zakładki Pakiety.

Trwają one 2, 4 lub 6 tygodni. W zależności od wybranego rodzaju kursu standardowego lub intensywnego, zajęcia trwają 20 lub 30 godzin lekcyjnych tygodniowo. Na końcu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat jego ukończenia. Pakiet zawiera opcję zakwaterowania w wygodnych apartamentach szkolnych. Wyposażone są one w darmową klimatyzację w pokojach, dużą w pełni wyposażoną kuchnię, pralkę, czy żelazko. Dostępne jest w nich między innymi darmowe Wi-Fi oraz Netflix. Położone są bardzo blisko szkoły, zaledwie dziesięć minut drogi piechotą. Dodatkowo pakiet zawiera transfer lotniskowy w obie strony. Kupując pakiet, można wybierać spośród dostępnych terminów zimowych w 2018 roku oraz wiosennych, letnich i jesiennych w 2019 roku. Oferta jest ograniczona czasowo, dlatego, aby skorzystać z promocji, należy podjąć decyzję jeszcze w tym roku! 


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-22 11:04:20
Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
WSAiB_baner_220x300px.gif
WSEiTszczecin_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSZOP
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
 
Polityka Prywatności