Game Design - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Europejskiej!

Game-Design

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie otwiera nowy kierunek studiów I stopnia, zaprojektowany z myślą o miłośnikach gier – Game Design. To propozycja dla wszystkich którzy chcieliby w przyszłości tworzyć własną wirtualną rzeczywistość!

Kierunek ma na celu wykształcenie najlepszych projektantów gier, zarówno w kontekście projektowania poziomów i mechanik, jak i narracji i światotwórstwa. Program zakłada ogromną ilość zajęć praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z branży.

W ramach kierunku studenci będą mieli do wyboru dwie ścieżki kształcenia: Projektowanie narracji gier cyfrowych, czyli tworzenie interaktywnych opowieści, narracji transmedialnych, kreatywnego pisania i światotwórstwa oraz Projektowanie rozgrywki gier cyfrowych, czyli budowanie poziomów gry, tworzenie i prototypowanie mechanik oraz mockup’ów UI.

Jak mówi mgr Magdalena Cielecka, opiekun merytoryczny kierunku oraz Producer/Product Owner w firmie Artifex Mundi: to, co chcemy uzyskać na kierunku Game Design, to możliwość wyposażenia naszych studentów w zakres szerokich kompetencji wspierających podstawowe umiejętności praktyczne w projektowaniu gier, tak, aby niezależnie od tego nad jakimi projektami przyjdzie im pracować, potrafili bez trudu wskazać najistotniejsze cechy tworzonych produktów i projektować gry wpierające te cechy.

Rekrutacja na kierunek Game Design rozpocznie się już niebawem. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie: http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/studia-i-stopnia/game-design oraz na Facebooku WSE: https://www.facebook.com/wse.krakow/.

Game Design jest jedną z trzech nowości, jakie wkrótce w swojej ofercie będzie miała WSE. W przygotowaniu są również kierunki: Psychologia (II stopnia) oraz Zarządzanie strategiczne.

Zapraszamy!


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-20 14:40:57
Komentarze
 
Polityka Prywatności