Cyberbezpieczeństwo–prywatność –zarządzanie - nowość na studiach podyplomowych w PJATK

Od sposobów zwalczania cyberprzestępczości, przez cyberpsychologię, po standardyi regulacje prawne dot. bezpieczeństwa informacji –te zagadnienia zawiera program nowych studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo–prywatność –zarządzaniew PJATK w Warszawie. Zapisy na nie trwają do 29 lutego.

Studia Cyberbezpieczeństwo–prywatność –zarządzanie są przeznaczone dla osób kierujących firmami, urzędników współpracujących z działami informatyki i działami bezpieczeństwa, absolwentów wydziałów informatycznych, którzy chcieliby uzupełnić wiedzę technologiczną kwestie związane z otoczeniem regulacyjnym, społecznym i politycznym.

–Dyskutujemy wszyscy na temat zagrożeń w sieci dotyczących wykradzenia tożsamości i własności intelektualnej, włamania się do systemów informatycznych, wykorzystywania informacji dostępnych w sieci w celu szpiegostwa przemysłowego czy zagrożeń, które mogłyby utrudnić codzienne funkcjonowanie narzędzi informatycznych w organizacji. Mam wrażenie, że w Polsce dyskutuje się na te tematy głównie z perspektywy technologicznej, czyli o tym, jakie narzędzia technologiczne stworzyć, aby obniżać poziom zagrożeń i im przeciwdziałać –mówi kierownik nowych studiów, prof. Adam Bodnar. –Brakuje myślenia trochę szerszego, które dawałoby odpowiedź osobom zarządzającym przedsiębiorstwami oraz organizacjami, w jaki sposób odpowiadać na te zagrożenia i współpracować w szczególności z działami IT.

Dlatego program studiów przewiduje oprócz wykładów ćwiczenia, seminaria i laboratoria, w czasie których uczestnicy będą rozwiązywać konkretne kazusy i brać udział w debatach oksfordzkich.

Słuchacze poznają: zagadnienia związane z ochroną prywatności na gruncie Konstytucji, prawa europejskiego i międzynarodowego; najnowsze raporty dot. stanu i kierunków rozwoju cyberbezpieczeństwa; RODO z perspektywy cyberbezpieczeństwa; znaczenie drogi sądowej ochrony praw w sytuacji naruszenia reputacji czy infrastrukturę państwową służącą ochronie przed zagrożeniami zewnętrznymi.

Zajęcia poprowadzą m.in.: prof. Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich), WojciechKlicki(Fundacja Panoptykon), Dominik Rozdziałowski, (Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach),dr Michał Boni (były minister cyfryzacji), Maciej Ślusarek (kancelaria Leśnodorski, Ślusareki Wspólnicy), Piotr Niemczyk (były wiceszef Urzędu Ochrony Państwa, Niemczyk i Wspólnicy), Grzegorz Rzeczkowski (dziennikarz śledczy, „Polityka”).

Studia podyplomowe trwają dwa semestry. Koszt za semestr to 4800 zł.

Rekrutacja trwa do 29 lutego 2020 r.


PJATK prowadzi jeszcze jeden kierunek studiów podyplomowych związany z bezpieczeństwem w sieci: Cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych i telekomunikacyjnych.

data ostatniej modyfikacji: 2020-02-19 14:53:25
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
WSIiZ_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 11
miniatura SGGW

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
 
Polityka Prywatności