Koźmiński kształci ONLINE - transformacja cyfrowa w dobie pandemii

Akademia Leona Koźmińskiego realizuje już blisko 50% wszystkich zaplanowanych zajęć w trybie ONLINE. W czasie izolacji domowej spowodowanej pandemią koronawirusa uczelnia z dnia na dzień przeszła na zdalne kształcenie, z którego skorzystała już większość studentów.

– „Każdego dnia coraz więcej wykładowców spotyka się ze studentami wirtualnie. Błyskawicznie wdrażamy to wszystko, czego uczymy studentów w ramach zajęć poświęconych transformacji cyfrowej i z satysfakcją stwierdzamy, że to działa!” – mówi Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą prof. ALK dr hab. Grzegorz Mazurek.

Decyzje rządu i służb sanitarnych, mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby już 12 marca zatrzymały w domu polskich studentów. Rektor ALK, prof. ALK dr hab. Witold Bielecki zaapelował dzień wcześniej, by wszyscy zostali w domach i skorzystali z możliwości kształcenia na odległość. Uczelnia ma dostęp do aplikacji Microsoft Teams, która dobrze się sprawdza.

– „Każdy uczestnik klasy zgromadzonej na zajęciach przy komputerach może słuchać wykładowcy, ale też aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach. Mamy możliwość dołączania prezentacji, filmów, więc zajęcia są w pełni interaktywne” – komentują nowe narzędzie wykładowcy. Aplikacja jest wdrażana na uczelni od niedawna, jednak nadzwyczajna sytuacja sprawiła, iż z dnia na dzień stała się główną płaszczyzną prowadzenia zajęć. Uczelnia przygotowała kilka sal dydaktycznych, z których mogą skorzystać wykładowcy niemający możliwości przeprowadzenia zajęć z domu. Jednak większość prowadzi zajęcia z własnych mieszkań, stosując się do ogólnych zaleceń izolacji.

Teraz pracownicy Koźmińskiego przygotowują się do udostępnienia wykładów otwartych dla licealistów z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.

Więcej informacji »


data ostatniej modyfikacji: 2020-03-17 09:40:22
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
WSIiZ_220.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności