Koronawirus a innowacyjność uczelni

Chyba nikt nie ma złudzeń, że pandemia Koronawirusa wpłynie niemal na każdy obszar życia społecznego w naszym kraju. Zmiany wynikające ze zwiększania dystansu społecznego dotykają też szkolnictwo wyższe w tym studentów.

Uczelnie zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawiesiły zajęcia. Ministerstwo rekomendowało także przejście w proces nauki zdalnej poprzez Internet. Wszystko wskazuje na to, że jako pierwsza w naszym regionie najszybciej pełną gotowość do tego procesu osiągnęła Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wraz z filią w Bydgoszczy.

Uczelnia od kilku lat z powodzeniem stosowała już rozwiązania e-learningowe. Tuż po ogłoszeniu decyzji Ministerstwa podjęliśmy decyzję, że będziemy kontynuować zajęcia zgodnie z planem dzięki zwiększonym możliwościom naszych platform cyfrowych.

prof. zw. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Bankowej

WSB musiała także w ciągu kilku dni przygotować studentów i wykładowców do nowej sytuacji. Potrzebne były szkolenia oraz koordynacja pomiędzy działami administracji i studentami bowiem wszyscy przeszli w tryb pracy zdalnej z domów.

Z perspektywy ostatniego weekendu myślę, że był to przełomowy moment w historii  Uczelni. Tytaniczna praca całego zespołu spowodowała, że w ciągu kilku dni całkowicie zmieniliśmy system pracy administracyjnej przechodząc na online. Zdalnie przeszkoliliśmy ok. 250 wykładowców i zorganizowaliśmy zaplecze techniczne całego procesu.

- dr Anna Kocikowska Kanclerz Wyższej Szkoły Bankowej

Warto dodać, że WSB w ostatni weekend zrealizowała zaplanowane zgodnie z planem ponad 2 000 godzin dydaktycznych. Według statystyk do zajęć przystąpiło ok. 6,5 tys. studentów, którzy uczyli się w ponad 750 wirtualnych pokojach mając bezpośredni kontakt z wykładowcami poprzez kamery online.

data ostatniej modyfikacji: 2020-03-27 09:45:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności