Maturzysto, masz jeszcze wybór!

Szkoły policealne to doskonały wybór dla tych, którzy w niedługim czasie chcą zdobyć dobry zawód i usamodzielnić się finansowo lub myślą o założeniu własnego biznesu. Oprócz wysokiego poziomu edukacji ich atutem jest także bardzo duża liczba zajęć praktycznych, z którą nie może równać się oferta uczelni wyższych. 

Zdaj egzamin z dobrych wyborów

Nawet do 70% zajęć praktycznych na kierunkach oferowanych w naszej szkole zapewnia słuchaczom świetne przygotowanie do zawodu - mówi Julita, wykładowczyni w TEB Edukacja. - Nasza kadra to profesjonaliści z bogatym doświadczeniem i sukcesami zawodowymi na koncie. Dzięki możliwości współpracy z nimi, słuchacze kończą naszą szkołę ze sporym bagażem umiejętności praktycznych oraz niezbędnej wiedzy teoretycznej, który zapewnia im dobry start na indywidualnej drodze zawodowej.
  
O tym, że szkoły policealne są dobrym wyborem, świadczy fakt, iż blisko 20% osób w wieku 19-21 lat stawia właśnie na nie. Magnesem, który przyciąga do nich absolwentów szkół średnich, jest bogata oferta kierunków oraz możliwość dalszego rozwoju i kontynuowania edukacji bez względu na wynik egzaminu maturalnego. 
 
Wybierz zawód przyszłości

Według najnowszych danych, wśród top 10 najbardziej pożądanych zawodów w Polsce znajdują się m.in. grafik komputerowylogistykspecjalista IT, specjalista ds. social media, stylistka paznokci czy pracownicy usług medycznych. Absolwenci tych kierunków nie muszą martwić się o znalezienie pracy. Wskaźnik bezrobocia w tych branżach jest bowiem na bardzo niskim poziomie, a rynek obfituje w oferty pracy dla specjalistów z tych sektorów. Dodatkowym atutem są również zarobki - według danych dostępnych na portalu pracuj.pl, średnie wynagrodzenie w tych zawodach waha się w granicach 3300-5100 zł brutto.  
Przykładowo: rejestratorka medyczna może liczyć na pensję rzędu 3300 zł brutto, kosmetyczka (w tym stylistka paznokci) 3500 zł brutto, młodszy graphic designer 3700 zł brutto, technik farmaceutyczny 3800 zł brutto, młodszy specjalista ds. logistyki zarabia 4000 zł brutto, programista 4800 zł brutto, a wypłata specjalisty ds. social media to 5100 zł brutto. 

Ukończenie tych kierunków w szkole policealne daje uprawnienia do wykonywania zawodu już nawet po roku nauki, co sprawia, że absolwenci bardzo szybko mogą usamodzielnić się finansowo lub założyć działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek – przyznaje Michał, nauczyciel w TEB Edukacja.  
 
Masz czas na podjęcie dobrej decyzji
 
Szkoły policealne otwierają drzwi do szybkiej kariery w wielu branżach, a możliwość wyboru trybu nauczania (dzienny, wieczorowy, weekendowy) pozwala na znalezienie balansu między edukacją, a korzystaniem z życia. Słuchacze mogą jednocześnie uczyć się, pracować, rozwijać swoje pasje czy spędzać czas z przyjaciółmi.  

Maturzyści, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dot. swojej przyszłości, mają jeszcze chwilę, aby to zmienić. Rekrutacja w TEB Edukacja trwa do połowy października. To dobry moment, by wziąć sprawy w swoje ręce i wybrać zawód, który nie sprawi zawodu – zapewnia Karolina z TEB Edukacja.  

data ostatniej modyfikacji: 2020-09-30 14:03:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności