Inauguracja Roku Akademickiego na UMCS

Zbliża się 76 lat, kiedy uroczystym gaudeamus po raz pierwszy zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Panująca pandemia koronawirusa zarówno naszą Alma Mater, jak i pozostałe szkoły wyższe w Polsce i na świecie zobowiązuje do przeorganizowania zaplanowanych wcześniej wydarzeń i inicjatyw. Powaga aktualnie panującej sytuacji epidemicznej oraz fakt, że Lublin znalazł się w obszarze tzw. strefy czerwonej nie pozwalają niestety na bezpośrednie spotkanie podczas tradycyjnej Inauguracji Roku Akademickiego. Dlatego w imieniu władz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, zapraszam Państwa serdecznie do śledzenia transmisji on-line z uroczystości, która w okrojonym składzie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, rozpocznie się już w najbliższy piątek - 23 października o godz. 10.00.

W programie m.in. przemówienie Rektora UMCS prof. Radosława Dobrowolskiego oraz uroczyste immatrykulacje studentów pierwszego roku. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Prawnomiędzynarodowa ochrona dziedzictwa kulturalnego – trudne początki i współczesne zagrożenia” wygłosi prof. Anna Przyborowska-Klimczak.

Link do transmisji znajdziecie Państwo na stronie www.umcs.pl a relacja z uroczystości transmitowanej z sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka będzie również prowadzona na kanale youtube Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

data ostatniej modyfikacji: 2020-10-21 16:34:25
Komentarze
 
Polityka Prywatności