Studia w WSBiNoZ to wiele możliwości

studia w WSBiNoZ

Studia podyplomowe po kosmetologii – czy warto?
Studia kosmetologiczne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. We wszystkich dużych miastach można zaobserwować rosnącą liczbę gabinetów kosmetycznych, klinik kosmetologicznych oraz gabinetów medycyny estetycznej. Wniosek, jaki płynie z tych obserwacji może być tylko jeden – przywiązujemy coraz większą wagę nie tylko do naszego wyglądu, ale też zdrowia. Rosnąca popularność kosmetologii wiąże się jednak także z większą rywalizacją na rynku pracy. Szansą na zwiększenie swoich szans na sukces mogą być studia podyplomowe, na których poszerzymy swoją wiedzę.

Kosmetologia – kilka słów o kierunku

Kosmetologia to bardzo popularny kierunek i zarówno na pierwszym, jak i na drugim stopniu studenci mogą wybrać spośród różnych specjalizacji, takich jak kosmetologia estetyczna, SPA i odnowa biologiczna czy podologia. Studia kosmetologiczne licencjackie i magisterskie kompleksowo przygotowują do pracy w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Absolwenci nabywają teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania organizmu, diagnozy skóry i przeprowadzania poszczególnych zabiegów.

Dodatkowo, studenci kosmetologii zdobywają również wiedzę na temat organizacji i kierowania gabinetami i klinikami oraz współpracy z chirurgami plastycznymi i lekarzami medycyny estetycznej. Jest to wiedza bardzo konkretna i niezbędna do pracy w tym zawodzie – jest to jednak wiedza, którą pozyskują wszyscy studenci kierunku. Jak w takim razie wybić się spośród nich na rynku pracy?

Trychologia – studia podyplomowe

Pamiętaj, im więcej jest umiejętności, którymi możesz się pochwalić, tym lepiej dla Ciebie. Twoje szanse na rynku pracy rosną wraz z poszerzaniem przez Ciebie kompetencji. Od tego właśnie są studia podyplomowe. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład podjęcie studiów podyplomowych z trychologii – specjalizacji, która należy do tak zwanych kierunków przyszłościowych.

Trychologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się szeroko rozumianymi dolegliwościami skóry głowy i włosów, takich jak łuszczyca głowy, łupież, nadmierne wypadanie włosów, zaburzenia hormonalne czy łysienie o różnym podłożu. Do zadań trychologa należy zarówno diagnostyka schorzeń i zaburzeń, jak również dobieranie odpowiednich terapii i udzielanie wskazań dotyczących leczenia. Trycholog – jak każda osoba pracująca w branży kosmetologicznej – powinien również poprawnie odczytywać skład poszczególnych kosmetyków i preparatów leczniczych oraz umieć wykorzystać tę wiedzę przy opracowywaniu receptury kosmetyków.

Podyplomowe studia trychologiczne – dlaczego warto?

Dlaczego warto udać się trychologiczne studia podyplomowe? Są one doskonałą szansą na to, by udoskonalić wiedzę nabytą wcześniej na kosmetologii i nabyć nowe kompetencje oraz wykorzystać je w teorii i praktyce. Mając świadectwo trychologa nie tylko zwiększasz swoje szanse na rynku pracy zarówno jako osoba poszukująca pracy, jak również jako właściciel gabinetu kosmetologicznego. Jeśli interesują Cię studia podyplomowe z trychologii, zapoznaj się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.


data ostatniej modyfikacji: 2020-11-19 15:01:18
Komentarze
 
Polityka Prywatności