Znajdź nas na    

Ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe dla nauczycieli

Szkoła XXI wieku musi nadążać za zmieniającą się rzeczywistością, a nawet ją wyprzedzać, musi być nowoczesna i czerpać ze zdobyczy technologicznych. To istotny wymóg, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemii COVID-19, która przeniosła lekcje do rzeczywistości wirtualnej. Wyzwania, jakie stoją przed edukacją, dotyczą przede wszystkim dyrektorów i nauczycieli tych placówek.

Zmiany, jakie co pewien czas wprowadzane są w odniesieniu do standardów kształcenia i doskonalenia nauczycieli, mają na celu finalnie podniesienie poziomu i jakości nauczania w jednostkach oświatowych. Wzrost kwalifikacji kadr oświatowych przekłada się oczywiście na wzrost efektywności szkolnictwa. Dlatego tak ważne jest permanentne doskonalenie kwalifikacji przez nauczycieli, a także zdobywanie nowych kwalifikacji, umożliwiających stały rozwój.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Akademia WSB, proponując blisko 30 kierunków studiów podyplomowych kierowanych do pracowników oświaty i uwzględniając w ich programach istotne zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich 2 lat w kształceniu nauczycieli. Zakres merytoryczny studiów podyplomowych oraz godziny poszczególnych zajęć i praktyk odzwierciedlają nowe wymagania wprowadzone ustawą z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450).

Niektórzy eksperci wskazują, że za kilka lat w szkole może już nie być miejsca dla tzw. „jednoprzedmiotowców”. Wszyscy muszą uczyć co najmniej dwóch przedmiotów, a najlepiej trzech. Stąd wśród cieszących się szczególną popularnością studiów podyplomowych w Akademii WSB są te kierunki, które dają nowe kwalifikacje nauczycielom i umożliwiają im uczenie dodatkowych przedmiotów.

Jednym z takich kierunków studiów podyplomowych jest Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - studia kwalifikacyjne, którego celem jest opanowanie przez słuchaczy sprawności językowych na poziomie B2, wymaganym do przystąpienia do egzaminów: Pearson Test of English, Level3 lub First Certificate In English (FCE). Jeden ze wskazanych certyfikatów jest podstawą kwalifikacji uprawniających do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim w klasach dwujęzycznych, zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Powodzeniem cieszy się także kierunek Bibliotekoznawstwo - studia kwalifikacyjne, który umożliwia zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, dzięki którym absolwenci będą mogli pracować jako nauczyciel-bibliotekarz oraz jako wykwalifikowany pracownik bibliotek różnego typu.

Niewątpliwym atutem studiów Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej - studia kwalifikacyjne oraz Bibliotekoznawstwo - studia kwalifikacyjne jest ich formuła prowadzenia ONLINE.

Nowe uprawnienia zyskują także absolwenci kierunku Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci - studia kwalifikacyjne – są to kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu rytmiki i tańca w przedszkolach i szkołach podstawowych w klasach I-III. Jednocześnie w ramach studiów słuchacze uzyskują bogaty zbiór materiałów, muzyki, choreografii i ćwiczeń, jak również uruchamiają w sobie ukryte pokłady kreatywności, potrzebne do tworzenia zajęć muzyczno-ruchowych.

Nowością w ramach studiów podyplomowych w Akademii WSB jest kierunek: Interdyscyplinarna diagnoza, stymulacja i terapia dzieci od urodzenia do 3 roku życia, który stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy z zakresu Integracji Sensorycznej w pracy z małymi dziećmi. Dzięki najnowszej wiedzy popartej badaniami naukowymi z całego świata słuchacze będą mogli promować profilaktykę i prewencję w zakresie opieki i stymulacji małych dzieci. Absolwenci tego kierunku będą stanowili jedyną grupę terapeutów w Polsce, którzy będą potrafili profesjonalnie i interdyscyplinarnie pracować z najmłodszą grupą dzieci, zarówno tą ze zdiagnozowanymi deficytami, jak i tą, będącą w obserwacji, we wspomaganiu. Kierunek ten adresowany jest również do fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, lekarzy, terapeutów zajęciowych, pedagogów, psychologogów, położnych, pielęgniarek i innych osób pracujących z dziećmi do 3. roku życia.

Oprócz wspomnianych kierunków Uczelnia, w odpowiedzi na potrzeby słuchaczy, uruchomiła szereg kierunków studiów podyplomowych dla nauczycieli i innych pracowników oświaty prowadzonych wyłącznie w formule ONLINE. Do kierunków tych należą m.in. Zarządzanie w oświacie, Kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - studia kwalifikacyjne czy Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - studia kwalifikacyjne.

Zajęcia w ramach wymienionych kierunków rozpoczynają się już w marcu 2021 roku. Zapisz się już dziś: https://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-studiow-podyplomowych




opublikowano: 2021-03-08
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności