Rekrutacja na kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku została otwarta. W ofercie dostępne są studia na poziomie pierwszego stopnia, po których uzyskuje się tytuł licencjata w zawodzie kosmetologa, a także dwuletnie uzupełniające studia magisterskie, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra. W programie kształcenia znajdują się przedmioty m.in. z zakresu medycyny w związku z tym studenci realizują zajęcia z dermatologii, medycyny estetycznej, czy mikrobiologii. Natomiast fundament stanowią przedmioty nierozerwalnie związane z ciałem człowieka jak anatomia, histologia, fizjologia czy biochemia.
Celem kształcenia na kierunku kosmetologia jest przygotowanie do profesjonalnego i kompleksowego wykonywania zawodu, nie tylko w zakresie wykonywania zabiegów, dlatego podczas trzyletnich studiów licencjackich Student poza wiedzą z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, zdrowotnej czy leczniczej, zdobywa również niezbędne informację z takich obszarów jak chemia kosmetyczna, aromaterapia, podologia czy chociażby technologia informacyjna oraz psychologiczne uwarunkowania pracy z klientem. Ważny element nauki stanowi również moduł poświęcony wizażowi i stylizacji. Wielowymiarowy aspekt kształcenia zapewnia dobre przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetologa i prowadzenia własnego gabinetu, ale także daje możliwość ukierunkowania swojej kariery i dalszego kształcenia w bardziej wyspecjalizowanej dziedzinie.
Współczesny kosmetolog jest poddawany wielu oczekiwaniom. Kluczowym aspektem podczas pierwszej wizyty jest zatem wywiad, który pozwala określić, czy problem, z którym zmaga się klient wymaga jedynie przeprowadzenia zabiegu kosmetologicznego, czy może konsultacji z innym ekspertem, dlatego zawód kosmetologa wymaga holistycznego podejścia do pacjenta, które umożliwi profesjonalne rozwiązanie problemu. Kosmetolog nie tylko oceni stan skóry, rozpozna problem i ustali plan zabiegowy, ale również doradzi, w jaki sposób klient powinien zająć się pielęgnacją. Podczas studiów na tym kierunku Student zdobywa wiedzę niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych i umiejętność współpracy z innymi specjalistami w tym zakresie.
Wysoką
jakość kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku zapewnia
doskonale dobrana kadra, którą stanowią specjaliści zarówno z
zakresu nauk medycznych, jak i nauk o zdrowiu. Większość
ekspertów Uczelni to również aktywni praktycy, którzy poza pracą
na uczelni pełnią bardzo ważne funkcje i nieustanie podnoszą
swoje kompetencję. Wśród Wykładowców wyróżnić możemy np.
lekarzy, ordynatorów, czy też konsultantów z różnych dziedzin.
To właśnie zajęcia z ekspertami, którzy na co dzień mierzą się
z wyzwaniami związanymi z pracą nad ciałem człowieka, stanowią
gwarancję dobrego przygotowania do zawodu przyszłego kosmetologa.
Dlatego Wyższa Szkoła Zdrowia kładzie bardzo duży nacisk na
praktyczny wymiar studiów i zapewnia studentom realizację praktyk
zawodowych w najlepszych ośrodkach i klinikach w naszym regionie.
Studenci mogą wybierać pośród gabinetów prywatnych, renomowanych
salonów odnowy biologicznej, a także ośrodków klinicznych.
Dodatkowo
Studenci mają możliwość samokształcenia w ramach działającej
na kierunku
organizacji
studenckiej DermoLab
WSZ. Wyższa Szkoła
Zdrowia w Gdańsku oferuje także możliwość udziału w dodatkowych
bezpłatnych szkoleniach, pokazach czy certyfikowanych webinariach.
Warto dodać, iż na terenie uczelni działa Akademickie Centrum Zdrowia. Jest to przestrzeń, w której Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w praktyce mogą wykorzystać swoją wiedzę, a także nabrać biegłości w świadczeniu usług pod okiem wykwalifikowanego trenera. Można tu skorzystać z profesjonalnych zabiegów lub konsultacji kosmetycznych.
Absolwenci studiów I stopnia mają możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia, z jednoczesnym ukierunkowaniem swojego procesu kształcenia zgodnie z zainteresowaniami, poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia. Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mają możliwość wyboru jednego spośród czterech dostępnych wariantów: anti-aging, odnowa biologiczna, podologia oraz nowość w ofercie jaką stanowi kosmetologia w onkologii. W kosmetologii, jako dziedzinie rozwojowej możemy zaobserwować bardzo duży trend idący w kierunku kosmetologii anti-aging. To właśnie ta ścieżka kształcenia cieszy się w tej chwili największą popularnością na studiach magisterskich.
Absolwenci, którzy nie zdecydują się na podjęcie studiów II stopnia mogą również kontynuować zdobywanie wiedzy rozpoczynając dwusemestralne studia podyplomowe. W tym przypadku mają szansę na rozwój w obszarze kosmetologii bioestetycznej, trychologii lub podologii. Duża liczba naszych absolwentów z sukcesami kontynuuje naukę na studiach doktoranckich, a także podejmuje współpracę z uczelnią jako wykładowcy.
Oferta kształcenia oraz programy studiów Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku dostosowane są do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Między innymi poprzez nieustanne konsultacje z przedstawicielami strefy biznesu należących do Rady Pracodawców Uczelni. Absolwenci Uczelni z sukcesem podejmują pracę w gabinetach kosmetologicznych, centrach Wellness i SPA, gabinetach odnowy biologicznej i firmach kosmetycznych lub decydują się na otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego.
Rekrutacja trwa do 30 września.