Studia - artykuły

Nieprzeciętni 2006 rozstrzygnięty

Podczas sobotniej gali w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej rozstrzygnięto tegoroczny plebiscyt Radia BIS - „Nieprzeciętni”. „Nieprzeciętnym 2006” został Michał Misiorek.

Michał - mimo młodego wieku (15 lat) - może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Został laureatem gminnego konkursu recytatorskiego. Zajął I miejsce w drugiej i trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Mniejszości narodowe w moim regionie", otrzymał I wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Młody ekonomista" (nagroda Marszałka Województwa za osiągnięcia) oraz tytuł „Prymusa Opolszczyzny" (nagroda starosty krapkowickiego za osiągnięcia). Jest pomysłodawcą oraz przewodniczącym akcji charytatywnej „Być radosnym", która ma zasięg wojewódzki i pomaga Domowemu Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Ponadto, jest autorem scenariusza do przedstawienia pt. „Niby Czerwony Kapturek", które było wystawiane w kinie i w szkole w Zdzieszowicach. Publikuje w prasie lokalnej. Michał został bohaterem reportażu „Młodzi żyją szybciej”, który ukazał się w „Nowej Trybunie Opolskiej”.

„Nieprzeciętny 2006” - oprócz zaszczytnego tytułu - otrzymał laptopa, telefon komórkowy, dwuosobowy rejs promem do Skandynawii oraz bezpłatny rok studiów w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie na dowolnie wybranym kierunku.

Podczas gali nagrodzono również autora najciekawszego uzasadnienia przekazanego do Radia BIS w głosowaniu SMS-owym. Laptopa za najciekawsze uzasadnienie otrzymał Grzegorz Dąbrowski, który głosując na Szymona Medaliona, przysłał SMSa o treści:
„Podzielony świat pełen jest indywidualistów. Szymon wyróżnia się tym, że zjednuje ludzi we współpracy. Prawdziwa siła tkwi zawsze w jedności, a nie w samotności”.

Dodatkową atrakcją uroczystości był koncert zespołu eM. Galę poprowadzili Magdalena Różdżka i Maciej Orłoś.

Komentarze

Przegląd uczelni w Polsce
UMCS_220.jpg
ASW_220_v2.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
 
Polityka Prywatności