Dlaczego warto iść na staż lub praktyki podczas studiów?

Staż lub praktyki podczas studiów pozwolą Ci na zdobycie doświadczenia zawodowego, które możesz umieścić w CV. Takim sposobem znalezienie pracy stanie się dla Ciebie dziecinnie proste. Poznaj inne powody, dlaczego warto iść na staż lub praktyki podczas studiów!

Jak znaleźć praktyki lub staż?

Jednym z najtrudniejszych kroków jest znalezienie odpowiedniego stażu czy praktyk. Swoje poszukiwania musisz rozpocząć od przygotowania CV. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, dobrym pomysłem będzie opisanie swojego celu zawodowego. W tym krótkim opisie zawrzyj informacje o tym, kim jesteś, opisz swoje najważniejsze osiągnięcia i wspomnij o tym, jakie jest Twoje wymarzone miejsce pracy i stanowisko. Takim sposobem rekruter zauważy Twoją motywację i będzie mógł zapoznać się z Twoimi celami zawodowymi.

Oprócz samego doświadczenia równie ważną rubryką w CV jest „aktywność dodatkowa”. Możesz tu opisać wszelkie prace wakacyjne, odbyte wolontariaty, zdobyte sukcesy naukowe czy nawet korepetycje lub opiekę nad dziećmi. Zwróć uwagę na aktywności, które wpisują się w koncepcję stażu. Poprzez wypisanie działalności dodatkowych ukażesz swoją ambitność i proaktywność, co znacznie zwiększy Twoją przewagę nad innymi kandydatami.

Po stworzeniu CV nadchodzi czas poszukiwań stażu czy praktyk. Możesz je rozpocząć od przeglądnięcia portali internetowych takich jak np. Pracuj.pl, które są pełne ogłoszeń. Innym pomysłem na znalezienie ogłoszeń jest zapytanie się znajomych lub odwiedzenie grup tematycznych na Facebooku. Na tego typu grupach możesz umieścić również własne ogłoszenie z informacją o poszukiwaniu stażu czy praktyk. Dołącz do niego swoje zdjęcia i najważniejsze informacje o sobie, tak aby móc przyciągnąć uwagę rekruterów!

Staż lub praktyki — dlaczego warto się nimi zainteresować?

Staż czy praktyki pozwolą Ci zdobyć potrzebne doświadczenie zawodowe, które jest bardzo cenne w momencie szukania pracy. Ponadto nauczysz się systematyczności i samodzielnej organizacji pracy. Poprzez uczęszczanie na staż czy praktyki będziesz miał szansę również poznać inne osoby i pracować w grupie. Co ważne praktyki dają Ci szansę na poznanie danej branży „od podszewki”, co znacznie pomaga w wybraniu przyszłej drogi zawodowej.


data ostatniej modyfikacji: 2022-11-15 11:13:49
Komentarze
 
Polityka Prywatności