Studiuj, jak lubisz – w Akademii WSB

Strona www: wsb.edu.pl/

160 specjalności na 26 kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, studia dualne, możliwość studiowania online, zajęcia z doświadczonymi praktykami, a także współpraca z największymi, renomowanymi firmami – to tylko niektóre atuty studiowania w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Wszystko z myślą o studentach, którzy mogą studiować, jak lubią – w jednej z najnowocześniejszych uczelni w Polsce.

W Akademii WSB kładziemy nacisk na elastyczność kształcenia, dlatego oferujemy studia w formie stacjonarnej, hybrydowej i online. Dzięki temu nasi studenci mogą uczyć się w sposób, który najlepiej odpowiada ich preferencjom. Nasze motto brzmi "Studiuję, jak lubię", ponieważ dajemy możliwość dostosowania trybu nauki do swojego stylu życia.

W ofercie posiadamy aż 160 specjalności na 25 kierunkach, w języku polskim oraz angielskim, który jest coraz chętniej wybieranym językiem studiów przez studentów i studentki.

Oferta kierunków: https://wsb.edu.pl/kandydat/studia-i-stopnia

Osoby, które decydują się na studia anglojęzyczne najchętniej wybierają kierunki związane z ekonomią i marketingiem, jak np. International Relations o specjalności International Business, Trade & Marketing czy Digital Marketing & Sales Management oraz studia związane z branżą IT, jak Game & Interactive Graphic Design, czyli specjalność kształcąca absolwentów potrafiących projektować rozwiązania graficzne na potrzeby mediów interaktywnych oraz gier komputerowych, Mobile and cloud computing dla osób wiążących swoją przyszłość z rozwiązaniami chmurowymi czy Security & Continuity of IT dające możliwość zdobycia kompetencji związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.

W ofercie Akademii WSB są również studia dualne na kierunku Logistyka w biznesie. To propozycja dla osób, które chcą jednocześnie zdobywać wiedzę oraz praktyczne doświadczenie. Praktyka w firmie odbywa się w formie trzymiesięcznego stażu, którego program jest dopasowany do treści realizowanych w ramach zajęć w danym roku akademickim. Po pierwszym roku tematyka stażu dotyczy m.in. logistyki handlu i dystrybucji, po drugim: systemów i procesów transportowych, po trzecim: gospodarki magazynowej.

- Jednym z naszych priorytetów jest indywidualizacja ścieżek kształcenia. Rozumiemy, że każdy student ma unikalne cele i zainteresowania, dlatego oferujemy elastyczność w wyborze przedmiotów i specjalizacji. Można dostosować swój program studiów do swoich pasji i aspiracji, tworząc ścieżkę nauki, która najlepiej odpowiada potrzebom danej osoby. Dodatkowo, wierzymy w nagradzanie zaangażowania i osiągnięć naszych studentów i studentek. Dlatego oferujemy różnego rodzaju stypendia, w tym stypendia naukowe, sportowe i socjalne. Chcemy docenić ich wysiłek i zaangażowanie, motywując do dalszego rozwoju i osiągania wybitnych wyników – mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

Akademia WSB zapewnia studentom i studentkom możliwość poszerzania swojej wiedzy i rozwijania twardych kompetencji. Dlatego w ofercie znajduje się szeroka gama bezpłatnych warsztatów, certyfikowanych kursów i szkoleń. Można zgłębiać takie tematy, jak projektowanie inżynierskie, etyczny hacking czy przewóz towarów niebezpiecznych. Te dodatkowe szkolenia pomagają zdobyć praktyczne umiejętności i wyróżnić się na rynku pracy, dając konkurencyjną przewagę.

Dodatkowym, wartym podkreślenia elementem, jest specjalny program, który daje naszym studentom możliwość łączenia studiów dziennych z pracą, co dla wielu studentów jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

- Nasz unikalny model kształcenia praktycznego "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz" to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia połączenie nauki z pracą zawodową. Przy projektowaniu naszych programów kształcenia analizujemy potrzeby rynku pracy, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować nasze zajęcia do aktualnych trendów i oczekiwań pracodawców – dodaje Rektor.

Studenci mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach, które przygotowują ich do wejścia na rynek pracy, a także odwiedzają przedsiębiorstwa, aby zdobyć wiedzę na temat konkretnych branż i zdobywać inspirację od doświadczonych profesjonalistów. Akademia WSB współpracuje z różnymi przedsiębiorstwami, zapewniając bezpośredni kontakt z praktykami w realnym środowisku biznesowym. W szczególności na kierunkach inżynierskich współpracujemy z renomowanymi firmami, takimi jak Microsoft, Fujitsu, Kotrak, Sopra Steria, Keywords Studios, Rockwell Automation, Huawei, Raben, Gruber Logistics, Flexsim Intermarium. Ta aktywna współpraca z biznesem umożliwia nam tworzenie programów nauczania dostosowanych do potrzeb rynku pracy i prowadzonych przez praktyków z danej branży. Jesteśmy dumni z naszej specjalności Inżynier optymalizacji i symulacji, która jest realizowana we współpracy z firmą Flexsim Intermarium. Dzięki temu nasi studenci są przygotowani do pracy jako specjaliści od optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

Trzy najbardziej popularne kierunki studiów I stopnia w Akademii WSB to Prawo, Kryminalistyka i Informatyka.

Studia prawnicze (https://wsb.edu.pl/kierunki/prawo-studia-jednolite-magisterskie.html) to nowość w ofercie Akademii WSB. To doskonała okazja dla tych, którzy pragną zgłębić tajniki tego obszaru. Program nauczania obejmuje szeroki zakres zagadnień prawniczych, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, przygotowując studentów i studentki do rozwiązywania skomplikowanych problemów prawnych i podejmowania trafnych decyzji.

Kryminalistyka (https://wsb.edu.pl/kierunki/specjalnosc-kryminalistyka.html) to propozycja dla osób zainteresowanych pracą w służbach mundurowych i organach ścigania. Studenci i studentki uczą się rozpoznawania i wykrywania przestępstw, stosując techniki kryminalistyczne. Zajmują się również psychologią sądową i profilowaniem sprawców, a także zdobywają praktyczne umiejętności w zwalczaniu przestępczości. Akademia WSB posiada profesjonalne laboratorium kryminalistyczne – jedno z najnowocześniejszych w województwie śląskim.

Studia na kierunku Informatyka (https://wsb.edu.pl/kierunki/informatyka-studia-i-stopnia.html) w Akademii WSB umożliwiają zdobycie wszechstronnej wiedzy i praktycznych umiejętności z obszaru nowoczesnych technologii. Dzięki wirtualnym laboratoriom studenci mogą realizować projekty informatyczne na własnym komputerze, bez wychodzenia z domu. Program studiów obejmuje projektowanie i modelowanie systemów informatycznych, programowanie komputerów oraz naukę technologii sieciowych, a współpraca z firmami takimi jak Fujitsu, IBM, AWS i Microsoft pozwala na śledzenie najnowszych trendów w dziedzinie IT.

Wszystkich zainteresowanych studiami zapraszamy na stronę internetową Akademii WSB: www.wsb.edu.pl lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 32 262 28 05 lub mailowego: rekrutacja@wsb.edu.pl

Nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i w szczegółach przedstawią każdy z oferowanych kierunków. Do wyboru jest 7 lokalizacji: Dąbrowa Górnicza, Cieszyn, Żywiec, Olkusz, Kraków, a od niedawna również Gliwice oraz Tychy.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i wybierz studia w najlepszej uczelni na Śląsku oraz 3-ciej w Polsce (Ranking Uczelni Niepublicznych Perspektywy 2023).

To już ostatnie chwile na dołączenie do grona studentów Akademii WSB. Nie zwlekaj, rekrutacja trwa do 30 września.

Sprawdź nas!


data ostatniej modyfikacji: 2023-09-07 14:14:54
Komentarze
 
Polityka Prywatności