Check IT - jak odnieść sukces w branży technologicznej?

Decydując się na inwestycję we własny rozwój i wybierając ścieżkę kariery, kierujemy się najczęściej trendami rynkowymi, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wybierzemy najlepszą z dróg.

Nie stanowi więc zaskoczenia fakt, iż kierunki z branży IT stoją na czele listy. Rozwój nowych technologii, stale rozwijający się obszar sztucznej inteligencji czy powszechnie używane języki programowania sprawiają, że branża ta jest i nadal będzie jedną z atrakcyjniejszych.

Dodatkowym atutem pracy w branży IT jest poczucie wolności i swoboda związana z miejscem jej wykonywania – można ją świadczyć z dowolnego miejsca na świecie, a tym samym spełniać marzenia o podróżowaniu. Ale jak wejść do branży TECH bez odpowiednich studiów i odnieść sukces?

Niezwykle ważne są tu predyspozycje kandydata, takie jak szybkie przyswajanie wiedzy (ponieważ branża technologiczna rozwija się bardzo dynamicznie) oraz zainteresowania związane z nowymi technologiami. Pomocne okażą się także kreatywność i umiejętność analitycznego myślenia. A co z wyborem konkretnego zawodu?

Jako odpowiedź na to pytanie można wskazać między innymi naukę w szkole policealnej. Jest to bowiem jedno z najlepszych i jednocześnie najszybszych rozwiązań. Wiedzę z zakresu programowania, projektowania aplikacji czy choćby cyberbezpieczeństwa można zdobyć w zaledwie rok nauki, a wiedza ta będzie z kolei doskonałym podłożem do dalszego rozwoju.

W szkole policealnej TEB Edukacja kandydaci mogą kształcić się m.in. na kierunkach programistycznych takich jak Programowanie Python z Cisco Networking Academy, Programowanie Java czy Programowanie aplikacji internetowych i mobilnych. Słuchacze uczą się zatem najbardziej pożądanych i najbardziej przyszłościowych języków programowania na świecie. Badając rynek pracy można już teraz zauważyć, iż świeżo upieczeni developerzy programujący w Pythonie lub Javie mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 7 tys. zł.

To jednak nie jedyny pomysł na rozwój kariery w branży IT.

Doskonaląc swoją wiedzę słuchacze TEB Edukacji mogą wybrać także kierunki bardziej wyspecjalizowane, takie jak Cyberbezpieczeństwo, czy będące dziedzinami na pograniczu twórczości artystycznej i branży IT - Grafikę komputerową oraz UX Design. Wybór kierunków, które pozwolą na opanowanie sztuki designu i projektowania użytecznych stron oraz aplikacji, zawsze będzie dobrym pomysłem na odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. Natomiast kariera w cyberbezpieczeństwie staje się ostatnio bardzo intratna, gdyż na rynku brakuje odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, a ataki hakerskie są coraz częstsze i groźniejsze. W związku z tym, stawki wynagrodzenia dla specjalisty od Cyber Security wynoszą nawet 10 tys. zł.

Myśląc o swojej przyszłości, warto wziąć pod uwagę powyższe kierunki. Otwierają one bowiem drzwi do świata technologii, który stale rozwija się i w związku z tym, zawsze będzie w nim miejsce dla specjalistów z branży IT.

TEB Edukacja, wspierając wybór każdego słuchacza, który zapisze się na jeden z kierunków IT do 24.09 przygotowała specjalny prezent - kartę prezentową EMPIK.

Sprawdź szczegóły oferty na https://teb.pl/promocje/d/checkit/


data ostatniej modyfikacji: 2023-09-18 16:08:55
Komentarze
 
Polityka Prywatności