Dietetyka - nowość na UKW

Dietetyka to nowy kierunek studiów I stopnia uruchomiony od roku akademickiego 2024/2025 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Nowa oferta studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW) przyciąga uwagę potencjalnych kandydatów, wprowadzając kierunek dietetyka na liście dostępnych programów nauczania. W obliczu rosnącego problemu nadwagi i otyłości w społeczeństwie polskim, taka inicjatywa wydaje się być krokiem naprzód w promowaniu zdrowego stylu życia i świadomego odżywiania.

Nowy kierunek, będący prowadzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. Program studiów obejmuje nie tylko podstawy dietetyki, ale również zagadnienia związane z biochemią żywności oraz praktyczne umiejętności planowania zdrowych diet dla różnych grup społecznych.

Dr inż. Dorota Łoboda z UKW podkreśla znaczenie tej dziedziny w kontekście poprawy jakości życia oraz prewencji chorób dietozależnych. Wybór modułów na trzecim roku, takich jak psychodietetyka lub dietetyka w sporcie, dodatkowo poszerza horyzonty zawodowe absolwentów, dając im możliwość pracy w różnych obszarach, od instytucji ochrony zdrowia po kluby fitness.

Praca w dziedzinie dietetyki jest dynamiczna i wymagająca, stale rozwijająca się wraz z nowymi odkryciami i trendami w dziedzinie żywienia. To może stanowić atrakcyjną perspektywę dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i chcących mieć realny wpływ na poprawę zdrowia społeczeństwa.

Rekrutacja na nowy kierunek rozpoczyna się 10 czerwca, a więcej szczegółów można znaleźć na portalu rekrutacyjnym UKW. Ta inicjatywa może przynieść pozytywne rezultaty zarówno dla przyszłych studentów, jak i dla społeczeństwa jako całości, poprzez promowanie świadomego i zdrowego stylu życia.


data ostatniej modyfikacji: 2024-04-19 15:16:59
Komentarze
 
Polityka Prywatności