Studia na kierunku Arteterapia na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie

Uniwersytet Ignatianum w Krakowie oferuje przyszłym studentom możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku Arteterapia. Ten interdyscyplinarny kierunek łączy w sobie elementy nauk humanistycznych, społecznych i artystycznych, oferując absolwentom szerokie perspektywy zawodowe i osobiste rozwijanie pasji do sztuki i pomocy innym.

O kierunku

Program nauczania na kierunku Arteterapia w Uniwersytecie Ignatianum skoncentrowany jest na przygotowaniu studentów do praktycznej pracy jako arteterapeuci. Studia trwają cztery semestry i są realizowane w formie stacjonarnej. Absolwenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwalają im na prowadzenie działań arteterapeutycznych w różnorodnych środowiskach – od placówek edukacyjnych po ośrodki zdrowia psychicznego.

Co zyskujesz studiując Arteterapię?

Absolwenci arteterapii na Uniwersytecie Ignatianum zdobywają kompleksowe przygotowanie teoretyczne i praktyczne umożliwiające projektowanie i prowadzenie działań arteterapeutycznych. Program kształcenia obejmuje naukę różnych metod arteterapeutycznych takich jak biblioterapia, muzykoterapia, teatroterapia i terapia wizualna. Dodatkowo, studenci uczą się jak wykorzystywać sztukę w procesach readaptacyjnych i socjoterapeutycznych, co otwiera przed nimi drzwi do pracy w bardzo różnorodnych instytucjach.

Praca po studiach

Arteterapia to kierunek, który daje absolwentom możliwość pracy w wielu różnych miejscach. Mogą oni znaleźć zatrudnienie w placówkach oświatowych, takich jak szkoły czy przedszkola, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w instytucjach kulturalnych, a także w ośrodkach zdrowia psychicznego i placówkach medycznych. Uniwersytet Ignatianum przygotowuje studentów do pracy, która nie tylko daje satysfakcję z niesienia pomocy innym, ale również pozwala na ciągły rozwój osobisty i zawodowy.

Dlaczego Uniwersytet Ignatianum?

Wybierając studia na Uniwersytecie Ignatianum, kandydaci decydują się na uczelnię, która stawia na wysoką jakość kształcenia i indywidualne podejście do studenta. Uniwersytet oferuje nowoczesne zaplecze dydaktyczne, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i praktyków, co gwarantuje zdobycie solidnych fundamentów teoretycznych oraz praktycznych. Dodatkowo, lokalizacja w Krakowie, jednym z najbardziej inspirujących miast kultury i nauki w Polsce, stwarza studentom nieograniczone możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

Podsumowanie

Studia na kierunku Arteterapia w Uniwersytecie Ignatianum to doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć swoją pasję do sztuki z pracą na rzecz dobra innych. Program nauczania zapewnia nie tylko solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne, ale także możliwość pracy w wielu różnorodnych środowiskach, co czyni ten kierunek atrakcyjnym wyborem dla przyszłych studentów.


Więcej na stronie uniwersytetu:

https://usos-irk.ignatianum.edu.pl/pl/offer/B_1_1_1/programme/ART-SM/

ps.

Uniwersytet organizuje właśnie dni arteterapii:

https://ignatianum.edu.pl/artykul/dni-arteterapii


data ostatniej modyfikacji: 2024-04-26 15:06:23
Komentarze
 
Polityka Prywatności