Spotkajmy się w Kortowie - trwa rekrutacja

SpotkajMy się w Kortowie

Przygoda na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaczyna się od rekrutacji. Każdy, kto marzy o studiach w malowniczo położonym Kortowie, powinien przygotować się na kilka kroków, które otworzą drzwi do wybranej ścieżki edukacyjnej. Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 już trwa, a szczegóły dotyczące terminów i procedur są kluczowe dla wszystkich kandydatów.

Terminy rekrutacji na UWM

Terminy rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są ściśle określone i nieprzekraczalne. Dla kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie rejestracja trwa do 15 lipca. Do tego czasu należy również uiścić opłatę rekrutacyjną oraz wgrać skany wymaganych dokumentów do systemu IRK. Lista kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia zostanie ogłoszona 18 lipca, a potwierdzenie zamiaru studiowania musi nastąpić do 25 lipca.

Dla studiów stacjonarnych drugiego stopnia, niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich rejestracja trwa do 22 lipca, a lista kandydatów zostanie opublikowana 25 lipca. Kandydaci mają czas do 31 lipca na potwierdzenie zamiaru studiowania.

Proces rekrutacji w IRK

System IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów) to narzędzie, które prowadzi kandydatów przez cały proces rekrutacji. Aby aplikować na UWM, należy założyć indywidualne konto w IRK, uzupełnić je o dane osobowe oraz informacje o ukończonej szkole, a także przesłać opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto wskazane przez system.

Pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne będą dostępne 18 lipca od godziny 13:00, natomiast na studia niestacjonarne – 25 lipca od godziny 12:00. Kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani, muszą potwierdzić chęć studiowania poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów, takich jak podanie, ksero świadectwa dojrzałości oraz fotografie.

Co zrobić, gdy jesteś na liście rezerwowej?

Jeśli kandydat znajdzie się na liście rezerwowej, powinien sprawdzić swoje konto w systemie IRK 26 lipca po godzinie 12:00. Wtedy zostaną uzupełnione listy zakwalifikowanych osób na studia stacjonarne. Jeśli kandydat zostanie zakwalifikowany, musi dostarczyć wymagane dokumenty do 30 lipca.

Kontakt i wsparcie

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji, kandydaci mogą kontaktować się przez system IRK, dzwonić na infolinię rekrutacyjną pod numer: 89 524 50 80 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15) lub korzystać z FAQ na stronie uczelni.

Strefa Kandydata UWM

Strefa Kandydata to miejsce, gdzie przyszli studenci mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje o studiowaniu na UWM. Znajduje się naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej i działa w dniach 19-25 lipca (z wyłączeniem soboty i niedzieli). W Strefie Kandydata można porozmawiać o domach studenckich, stypendiach, wyjazdach w ramach studiów, kołach naukowych i możliwościach rozwoju, a także wziąć udział w różnych atrakcjach, takich jak koło fortuny czy gry wielkoformatowe.

Dlaczego warto wybrać UWM?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oferuje szeroki wybór kierunków studiów dostosowanych do różnych zainteresowań i potrzeb. Od nauk przyrodniczych, przez techniczne, aż po humanistyczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Uczelnia stawia na rozwój pasji poprzez koła naukowe, sport, kulturę i wiele innych form aktywności. UWM wspiera także swoich studentów psychologicznie w Uniwersyteckim Centrum Wsparcia i pomaga im w skutecznym znalezieniu pracy.

Podsumowanie

Rekrutacja na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to pierwszy krok w kierunku zdobycia wykształcenia na jednej z najbardziej malowniczych uczelni w Polsce. Przyszli studenci powinni dokładnie zapoznać się z terminami i wymaganiami rekrutacyjnymi oraz skorzystać z dostępnych narzędzi i wsparcia oferowanego przez uczelnię. Spotkajmy się w Kortowie i rozpocznijmy tę edukacyjną przygodę razem!


Na podstawie strony UWM:

https://uwm.edu.pl/aktualnosci/spotkajmy-sie-w-kortowie-trwa-rekrutacja


opublikowano: 2024-06-12
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności