Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w WSAP

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w WSAP

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej zaprasza na studia podyplomowe na kierunku zamówienia publiczne.

Studenci, którzy wybiorą ten kierunek, osiągną kompetencje kluczowe dla skutecznego zarządzania procesami zamówień publicznych. Program kształcenia zapewni zdobycie głębokiej wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego podejmowania decyzji w każdej fazie procesu zamówień publicznych. Nauka obejmie zarówno przygotowanie, realizację, jak i zakończenie procedur zamówień. Dodatkowo, studia wzbogacą wiedzę studentów o aspekty prawne, takie jak prawo gospodarcze, budowlane oraz finanse publiczne, a także umiejętności zarządzania projektami i techniki negocjacyjne. Program nauczania został skonstruowany w taki sposób, aby efektywnie rozwijać umiejętności uczestników, zwiększając ich atrakcyjność na rynku pracy.

Studia zakończone są egzaminem dyplomowym.

Absolwenci tego kierunku podniosą swoje kwalifikacje zawodowe i znajdą zatrudnienie w różnych sektorach. Potencjalne ścieżki kariery obejmują:

  1. Pracę w administracji państwowej i samorządowej, które są głównymi podmiotami realizującymi zamówienia publiczne.
  2. Zatrudnienie w przedsiębiorstwach działających w sektorach takich jak wydobycie surowców naturalnych (np. ropa naftowa, gaz ziemny, węgiel) oraz zarządzanie infrastrukturą, w tym portami lotniczymi i morskimi, sektorze energetycznym i wodociągowym, jak również w publicznym transporcie i usługach pocztowych, które są zobowiązane do stosowania przepisów o zamówieniach publicznych.
  3. Pracę w firmach prywatnych, które uczestniczą w rynku zamówień publicznych, oferując swoje usługi i produkty.


opublikowano: 2024-06-25
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
 
Polityka Prywatności