Uniwersytet Dolnośląski dzięki programowi Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus uruchamia 3 nowe specjalności.
Czego nauczą się kandydaci wybierając tę specjalność?
Kandydaci zdobędą wiedzę w zakresie kryptografii oraz bezpieczeństwa w systemach blockchain i FinTech, nauczą się projektowania i wdrażania aplikacji w środowiskach VR/AR, oraz posiądą wiedzę na temat technologii blockchain i kryptowalut. Ponadto, będą umieli przetwarzać duże zbiory danych oraz wykorzystywać sztuczną inteligencję w praktyce, a także zdobędą wiedzę na temat technologii Web3.0.
Co jeszcze powinni wiedzieć?
FinTech to dziedzina technologii koncentrująca się na innowacyjnych rozwiązaniach finansowych. Web3.0 wykorzystuje blockchain, sztuczną inteligencję i kryptowaluty do tworzenia bezpiecznych i transparentnych aplikacji. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach, a dodatkowo kandydaci mogą brać udział w bezpłatnych certyfikowanych szkoleniach oraz płatnych stażach i wizytach studyjnych.
Możliwości zawodowe po ukończeniu specjalności:
Czego nauczą się kandydaci wybierając tę specjalność?
Kandydaci poznają zasady zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), zdobędą wiedzę z zakresu metodologii zarządzania projektami, integrując zasady ekologii i zrównoważonego rozwoju z praktykami zarządzania. Nauczą się skutecznie planować i monitorować projekty, zarządzać zespołami projektowymi z uwzględnieniem różnorodności i etyki pracy oraz identyfikować, oceniać i zarządzać ryzykami projektowymi, biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne i społeczne.
Co jeszcze powinni wiedzieć?
Specjalność łączy zarządzanie projektami z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Kandydaci nauczą się zarządzać projektami przynoszącymi korzyści biznesowe oraz pozytywnie wpływającymi na środowisko i społeczności lokalne. Program kształcenia skierowany jest do osób pragnących poszerzyć umiejętności związane ze zrównoważonym zarządzaniem projektami.
Możliwości zawodowe po ukończeniu specjalności:
Czego nauczą się kandydaci wybierając tę specjalność?
Kandydaci zdobędą praktyczne umiejętności zarządzania finansami z uwzględnieniem wymagań zrównoważonego rozwoju, poznają systemy informatyczne wspierające zarządzanie finansami oraz metodologię liczenia śladu węglowego. Nauczą się oceniać efektywność inwestycji uwzględniających elementy ESG, budować i audytować strategie ESG, a także zarządzać ryzykiem w obszarze ESG.
Co jeszcze powinni wiedzieć?
Specjalność jest współfinansowana ze środków NCBiR i przygotowuje do roli nowoczesnego doradcy w zakresie raportowania i budowania strategii ESG oraz zarządzania przedsiębiorstwem w kontekście gospodarki finansowej. Kandydaci będą mogli uczestniczyć w płatnych stażach, realizować projekty z rzeczywistymi problemami przedsiębiorstw oraz brać udział w zagranicznych wizytach studyjnych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, a jego celem jest wykształcenie świadomych i odpowiedzialnych kadr na potrzeby gospodarki. Obejmuje on modyfikację programów studiów, modernizację infrastruktury, indywidualne ścieżki rozwoju kompetencji studentów oraz podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej. Projekt skierowany jest do 120 studentów i 30 osób kadry akademickiej, zapewniając kompleksowe wsparcie w zakresie kształcenia nowoczesnych technologii, zarządzania projektami i finansami z uwzględnieniem aspektów prośrodowiskowych i społecznych.