Studia - artykuły

tag
Dla osób z dobrymi wynikami z egzaminów maturalnych oraz sukcesami na olimpiadach, które poszukują możliwości finansowania studiów bądź stypendiów, Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała możliwość pokrycia nawet 100% czesnego.
Nauka w systemie online stała się koniecznością podczas pandemii, ale okazało się, że ten tryb edukacji zdał egzamin i zostanie z nami na dłużej.
Od 1 października 2021 r. oferta edukacyjna Akademii Leona Koźmińskiego zostaje uzupełniona o studia niestacjonarne online pierwszego i drugiego stopnia na kierunku zarządzanie. Dla osób, które podejmą naukę w trybie online, przewidziane są dwa zjazdy w semestrze organizowane tradycyjnie na terenie uczelni. Pozostałe zjazdy będą realizowane w trybie kształcenia na odległość.
Interesuje Cię kariera badacza na najlepszych uczelniach na świecie? Szukasz wymagającej szkoły doktorskiej prowadzonej przez jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie Środkowej, będącej jednocześnie jednym z najlepszych ośrodków badawczych w tym regionie? Jeśli tak, szkoła doktorska w obszarze nauk społecznych prowadzona w Akademii Leona Koźmińskiego to oferta dla Ciebie. 
GFT&Google Cloud i Chmura Obliczeniowa w Zarządzaniu Projektem i Organizacją to dwa nowe programy studiów podyplomowych oferowane przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Nawet najlepsze akademickie wykłady nie zastąpią praktyk i wiedzy zdobywanej bezpośrednio u pracodawców. Dlatego Akademia Leona Koźmińskiego nawiązuje współpracę z instytucjami, które są w stanie zaoferować studentom nie tylko praktyki czy zatrudnienie po studiach, ale chcą też dzielić się wiedzą podczas specjalnych szkoleń i seminariów prowadzonych przez swoich doświadczonych pracowników. Takim partnerem uczelni został w ostatnim czasie ING Bank Śląski.
Jak zmienia się nowoczesna uczelnia w dobie transformacji cyfrowej? Większość procesów informatycznych przebiega poza świadomością przeciętnego użytkownika. Wystarczy, że posiadane przez nas urządzenia: smartfony, tablety, komputery, wchodzą w interakcję z infrastrukturą sieciową, a od pewnego czasu z chmurą obliczeniową.
Zapraszamy wszystkich licealistów, którzy przygotowują się do matury z języka angielskiego na cykl 10 zajęć, które Wam w tym pomogą. Kurs kładzie nacisk na mówienie, słuchanie i czytanie, a także pozwoli rozwinąć ogólne słownictwo i gramatykę oraz wykluczyć typowe błędy popełniane przez uczniów. Spotkania online poprowadzi native speaker Jon Sidor, Amerykanin, który od 10 lat z powodzeniem przygotowuje uczniów w każdym wieku do różnych egzaminów. Zajęcia będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 14:00 od 25 lutego do 29 kwietnia 2021.
Uczelnia partnerem Okręgowej Izby Radców Prawnych
Wspólne konferencje i wydawnictwa, wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami prawa a naukowcami, praktyczne działania przybliżające studentom prawa istotę aplikacji radcowskiej to najbardziej oczywiste pola współpracy, które planują dziekani OIRP w Warszawie oraz rektor Akademii Leona Koźmińskiego i dziekan Kolegium Prawa tej uczelni. 19 stycznia obie instytucje podpisały ramową umowę o współpracy, która otwiera drzwi przed dalszymi wspólnymi inicjatywami.
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Tegoroczny ranking „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie przynosi powody do dumy dla polskiego szkolnictwa wyższego. Polskę reprezentuje Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University), która znalazła się na 45. miejscu awansując o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Koźmiński jest jedyną polską uczelnią notowaną w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
W nowym roku akademickim Koźmiński ponownie zaprasza osoby zainteresowane wiedzą o społeczeństwie i prawem, które chciałaby przygotować się do zaliczeń przedmiotowych lub studiować ten kierunek.
Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu ICT Academy. Studenci kierunku Management and Artificial Intelligence uzyskają dostęp do narzędzi, szkoleń i webinarów Huawei. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem, wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.
Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.
Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) znalazły się wśród stu najlepszych kierunków na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”. Także według rankingu „Perspektyw” to najlepsze studia tego typu w Polsce. Od 30 lat cieszą się uznaniem wśród polskich menedżerów i coraz częściej przyciągają cudzoziemców.
Studenci ekonomii, finansów i rachunkowości oraz psychologii w zarządzaniu będą mieli możliwość nauki z zastosowaniem platformy MobLab, oferującej gry interaktywne, które wspierają umiejętności m.in. strategicznego myślenia czy podejmowania decyzji.
Obecność w gronie niespełna 200 uczelni na świecie, które mogą obok swojego logo stawiać znak akredytacji to pozytywny wyróżnik i powód do dumy. Niemniej akredytacja EQUIS pełni także ważną rolę porządkującą sposób zarządzania uczelnią, jej wartości i strategię.
Brytyjski dziennik „Financial Times” już po raz szesnasty publikuje ranking studiów magisterskich z zarządzania. Wśród 90 uczelni – światowych liderów kształcenia menedżerów, znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego, która w ogólnym zestawieniu jest na 39. miejscu (awans o 3 pozycje w stosunku do ubiegłego roku).
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa to jedyne studia magisterskie w Polsce, które przygotowują młodych przedsiębiorców oraz sukcesorów firm rodzinnych do prowadzenia własnej działalności. To kierunek adresowany do wszystkich osób, które w przyszłości planują obrać stanowiska kierownicze na rynkach polskich, jak i zagranicznych.
Akademia Leona Koźmińskiego najlepiej kształci prawników wśród wszystkich wydziałów prawa uczelni niepublicznych – wynika z opublikowanego 26 czerwca rankingu „Rzeczpospolitej”. Prawo studiują tu 1044 osoby.
Już 50 wyższych uczelni z 17 krajów otrzymało akredytację BSIS pokazującą realny wpływ placówki na otoczenie społeczno-ekonomiczne. Wśród nich - jako jedyna z Polski - znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności