Studia - artykuły

tag
Trwa Black Friday w Akademii Leona Koźmińskiego. Tylko w piątek 26 listopada możesz skorzystać z 20% zniżki na praktyczne szkolenia organizowane przez Uczelnię.
Ogłoszony 18 listopada 2021 przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ranking MBA potwierdził wcześniejsze doniesienia „Financial Times”. To Akademia Leona Koźmińskiego najlepiej w Polsce kształci przyszłych menedżerów, a prowadzony przez uczelnię od ponad 30 lat kierunek studiów Executive MBA jest najwyżej oceniany zarówno przez absolwentów jak niezależnych ekspertów. Koźmiński jako jedyna polska uczelnia od 2010 roku jest wymieniany w rankingu „Financial Times” wśród stu najlepszych na świecie programów typu Executive MBA, zajmując w nim ostatnio 54. miejsce.
„Financial Times” podał, które uczelnie najlepiej kształcą przyszłych menedżerów w zakresie ekonomii. Top listę dziesięciu ośrodków na świecie zamyka Akademia Leona Koźmińskiego, a otwiera University of Chicago.
Na 54. miejsce (z 63.) awansowały studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w światowym rankingu „Financial Times”. Jako jedyne z Polski są obecne w tym zestawieniu od ponad 10 lat i cały czas mają mocną pozycję wśród setki najlepszych uczelni na świecie. Jednocześnie są to najlepsze i jedyne w zestawieniu studia Executive MBA w Europie Środkowej. Ranking publikuje co roku dziennik „Financial Times”.
Wśród stu najlepszych na świecie studiów magisterskich z zarządzania, których ranking ukazał się 13 września br. w „Financial Times”, znalazł się kierunek z Akademii Leona Koźmińskiego. Zwycięzcą rankingu jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.
Akademia Leona Koźmińskiego po raz 22 zajęła pierwsze miejsce wśród wyższych szkół niepublicznych w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. W mocnej konkurencji wśród szkół ekonomicznych Koźmiński znalazł się na miejscu drugim. W Rankingu Kierunków Studiów zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego uplasowało się na 1 miejscu w Polsce. W ogólnej klasyfikacji polskich uczelni w porównaniu z rokiem 2020 ALK awansowała z miejsca 15. na 13.
Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazły się w rankingu "Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu studia w ALK zajęły 21. miejsce. Koźmiński trafił do bieżącego zestawienia jako jedyna uczelnia polska i środkowoeuropejska, zaś zagraniczne uczelnie partnerskie Koźmińskiego znalazły się na pozycjach: drugiej (ESCP Business School) i trzeciej (SKEMA Business School). Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.
Dla osób z dobrymi wynikami z egzaminów maturalnych oraz sukcesami na olimpiadach, które poszukują możliwości finansowania studiów bądź stypendiów, Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała możliwość pokrycia nawet 100% czesnego.
Nauka w systemie online stała się koniecznością podczas pandemii, ale okazało się, że ten tryb edukacji zdał egzamin i zostanie z nami na dłużej.
Od 1 października 2021 r. oferta edukacyjna Akademii Leona Koźmińskiego zostaje uzupełniona o studia niestacjonarne online pierwszego i drugiego stopnia na kierunku zarządzanie. Dla osób, które podejmą naukę w trybie online, przewidziane są dwa zjazdy w semestrze organizowane tradycyjnie na terenie uczelni. Pozostałe zjazdy będą realizowane w trybie kształcenia na odległość.
Interesuje Cię kariera badacza na najlepszych uczelniach na świecie? Szukasz wymagającej szkoły doktorskiej prowadzonej przez jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie Środkowej, będącej jednocześnie jednym z najlepszych ośrodków badawczych w tym regionie? Jeśli tak, szkoła doktorska w obszarze nauk społecznych prowadzona w Akademii Leona Koźmińskiego to oferta dla Ciebie. 
GFT&Google Cloud i Chmura Obliczeniowa w Zarządzaniu Projektem i Organizacją to dwa nowe programy studiów podyplomowych oferowane przez Akademię Leona Koźmińskiego.
Nawet najlepsze akademickie wykłady nie zastąpią praktyk i wiedzy zdobywanej bezpośrednio u pracodawców. Dlatego Akademia Leona Koźmińskiego nawiązuje współpracę z instytucjami, które są w stanie zaoferować studentom nie tylko praktyki czy zatrudnienie po studiach, ale chcą też dzielić się wiedzą podczas specjalnych szkoleń i seminariów prowadzonych przez swoich doświadczonych pracowników. Takim partnerem uczelni został w ostatnim czasie ING Bank Śląski.
Jak zmienia się nowoczesna uczelnia w dobie transformacji cyfrowej? Większość procesów informatycznych przebiega poza świadomością przeciętnego użytkownika. Wystarczy, że posiadane przez nas urządzenia: smartfony, tablety, komputery, wchodzą w interakcję z infrastrukturą sieciową, a od pewnego czasu z chmurą obliczeniową.
Zapraszamy wszystkich licealistów, którzy przygotowują się do matury z języka angielskiego na cykl 10 zajęć, które Wam w tym pomogą. Kurs kładzie nacisk na mówienie, słuchanie i czytanie, a także pozwoli rozwinąć ogólne słownictwo i gramatykę oraz wykluczyć typowe błędy popełniane przez uczniów. Spotkania online poprowadzi native speaker Jon Sidor, Amerykanin, który od 10 lat z powodzeniem przygotowuje uczniów w każdym wieku do różnych egzaminów. Zajęcia będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 14:00 od 25 lutego do 29 kwietnia 2021.
Uczelnia partnerem Okręgowej Izby Radców Prawnych
Wspólne konferencje i wydawnictwa, wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami prawa a naukowcami, praktyczne działania przybliżające studentom prawa istotę aplikacji radcowskiej to najbardziej oczywiste pola współpracy, które planują dziekani OIRP w Warszawie oraz rektor Akademii Leona Koźmińskiego i dziekan Kolegium Prawa tej uczelni. 19 stycznia obie instytucje podpisały ramową umowę o współpracy, która otwiera drzwi przed dalszymi wspólnymi inicjatywami.
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Tegoroczny ranking „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie przynosi powody do dumy dla polskiego szkolnictwa wyższego. Polskę reprezentuje Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University), która znalazła się na 45. miejscu awansując o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Koźmiński jest jedyną polską uczelnią notowaną w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
W nowym roku akademickim Koźmiński ponownie zaprasza osoby zainteresowane wiedzą o społeczeństwie i prawem, które chciałaby przygotować się do zaliczeń przedmiotowych lub studiować ten kierunek.
Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu ICT Academy. Studenci kierunku Management and Artificial Intelligence uzyskają dostęp do narzędzi, szkoleń i webinarów Huawei. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem, wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.
Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności